Partner serwisu

CEMEX wyróżniony za Raport Zrównoważonego Rozwoju

inf. pras. 30.11.2022

CEMEX wyróżniony za Raport Zrównoważonego Rozwoju
fot. Tadeusz Mirosz
CEMEX Polska z wyróżnieniem w prestiżowym konkursie „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”. Jury doceniło raport firmy za rok 2021, zatytułowany „Future in Action”. Laureatów poznaliśmy podczas gali, która odbyła się 28 listopada w Sali Notowań GPW. Organizatorami konkursu byli: Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.
Konkurs „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” został zorganizowany już po raz 16. W tegorocznej edycji organizatorzy poddali ocenie rekordową liczbę publikacji – swoje raporty zgłosiło do konkursu aż 76 organizacji, w większości przedsiębiorstw reprezentujących różne branże.

Jury, któremu przewodniczyła Marzena Strzelczak, prezeska zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wyłoniło najlepsze raporty w kategoriach „Raport zrównoważonego rozwoju” i „Raport zintegrowany”.

W pierwszej z nich przyznano dwie nagrody główne (dla CCC S.A. i Santander Bank Polska S.A.) oraz jedno wyróżnienie – dla publikacji CEMEX Polska. Raport „Future in Action” został doceniony za „odpowiednie dla sektora wyważenie kwestii środowiskowych, szczegółowe informacje o zobowiązaniach, celach i miernikach ich realizacji, a także kontekstualizację danych, ułatwiającą zrozumienie specyfiki branży”.

– Zrównoważony rozwój stanowi integralną część działalności CEMEX Polska oraz Grupy CEMEX na świecie, dlatego przywiązujemy dużą wagę do przejrzystego i rzetelnego komunikowania naszych działań i osiągnięć w tym obszarze. Ogromnie cieszy nas wyróżnienie przyznane przez ekspertów FOB, a także fakt, że tak wiele organizacji zdecydowało się na udział w tegorocznej edycji konkursu. To świetny dowód na to, jak ważne staje się raportowanie pozafinansowe dla biznesu – mówi Monika Wosik, Dyrektorka Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska w CEMEX Polska.

CEMEX Polska opublikował raport „Future in Action” we wrześniu 2022 r. To piąty raport zrównoważonego rozwoju przygotowany przez firmę. Najnowsza publikacja powstała w zgodzie z aktualnymi standardami raportowania GRI (Global Reporting Initiative) w wersji Core.

Szczególne miejsce w raporcie zajmują działania CEMEX, stanowiące odpowiedź na wyzwania klimatyczne. Od 2021 roku firma realizuje globalną strategię „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu, przede wszystkim poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla z procesów produkcyjnych w swoich zakładach.

W tym celu CEMEX wdraża sprawdzone technologie, inwestuje w rozwiązania efektywne energetycznie, stosuje paliwa alternatywne, zwiększa wykorzystanie energii odnawialnej i zastępuje klinkier alternatywnymi, dostępnymi dodatkami mineralnymi.

CEMEX zobowiązał się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku, deklarując, że do tego czasu zacznie dostarczać klientom na całym świecie beton o zerowej emisji netto.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony