Partner serwisu

CEVA Logistics uruchamia nowe magazyny w Brazylii

inf. pra 23.04.2022

CEVA Logistics uruchamia nowe magazyny w Brazylii
Fot. CEVA Logistic
CEVA Logistics uruchomiła nowy magazyn w Jundiai w Brazylii, ustanawiając nowy standard zrównoważonego magazynowania w Ameryce Łacińskiej (LATAM). Magazyn ma pełnić rolę center of excellence w regionie. Także w Polsce już wkrótce CEVA otworzy zautomatyzowane centrum dystrybucji e-commerce w Magnicach k/Wrocławia, zarządzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Położony 57 km na północny zachód od São Paulo magazyn typu greenfield spełnił wszystkie kryteria CEVA. Obecnie pracuje tu ok. 250 osób, które zapewniają obsługę klientów w zakresie magazynowania i dystrybucji. Do grona klientów, dla których prowadzone są operacje, należą takie firmy jak: Caudalie, ConvaTec, Fareva, Geo, Hilti, Logitech, Omron, Sephora, Stanley Black & Decker, Triumph oraz Terex.

Nowy magazyn w Jundiai o powierzchni 25 tys. mkw. posiada 37 doków przeładunkowych, a także 62 stanowiska pracy administracyjnej, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz przestronne pomieszczenia socjalne dla pracowników. Jego pojemność wynosi 38 tys. palet. Wybór lokalizacji padł na miejsce, które ułatwia realizację strategicznego planu rozwoju firmy, który jest ukierunkowany na wdrażanie inicjatyw w zakresie zrównoważonego budownictwa oraz ograniczenia śladu węglowego.

W ramach zobowiązania do zmniejszenia śladu węglowego, CEVA wprowadza nowe zasady zrównoważonego rozwoju w swoich oddziałach prowadzących operacje logistyki kontraktowej. W magazynie w Jundiai zastosowano półprzezroczyste płyty sufitowe i oświetlenie LED. Wdrożony też został program ponownego wykorzystania wody deszczowej oraz system termoakustyczny, który ma regulować temperaturę wewnątrz budynku. Dodatkowo prowadzone są badania, które mają określić ilość energii słonecznej, jaką można pozyskać z planowanej instalacji paneli słonecznych.

– Naszym celem jest angażowanie i wzmacnianie pozycji lokalnego zespołu, tak aby tworzyć wartość dla naszych klientów, inwestować w naszą społeczność oraz prowadzić działalność w sposób etyczny i zrównoważony dla naszej planety. Nowy magazyn w Jundiai jest doskonałym przykładem zaangażowania i inwestycji w doskonałość operacyjną. Klienci mają zapewnioną lepszą obsługę, a nasz wpływ na
środowisko znacząco się zmniejszył – stwierdził Fabio Mendunekas, starszy wiceprezes CEVA Logistics w regionie Ameryki Łacińskiej. 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony