Partner serwisu

Ceva Logistics wchłania markę Gefco

inf. pras. 17.01.2023

Ceva Logistics wchłania markę Gefco
fot. mat. pras.
Z rynku logistycznego znika marka Gefco. Teraz stanie się ona częścią Ceva Logistics, która na bazie dotychczasowej działalności uruchomi dział zajmujący się logistyką pojazdów gotowych.
Jeszcze w lipcu 2022 r. Grupa CMA CGM, której częścią jest Ceva Logistics, przejęła Gefco, specjalizujące się w logistyce motoryzacyjnej. Teraz – jak podano – następuje zamknięcie procesu integracji przejętej firmy w strukturach Ceva. Zakończenie tego procesu na całym świecie ma być dokonane w 2023 roku.

Historia Gefco sięga 1949 roku, kiedy to firma została założona przez Peugeot, francuskiego producenta samochodów. Rocznie dział FVL Gefco przewoził ok. 4 mln pojazdów, korzystając z floty 1600 ciężarówek, blisko 3 tys. wagonów towarowych i ponad 100 baz transportowych.

Ceva Logistics oferuje pełen zakres globalnych usług logistycznych i łańcucha dostaw, w tym logistykę kontraktową oraz transport lotniczy, oceaniczny, lądowy, a także gotowych pojazdów. Dzięki przejęciu i integracji z Gefco, Ceva jest obecnie największą francuską firmą logistyczną (z siedzibą w Marsylii od 2019 r.) i globalnym liderem rozwiązań logistycznych dla branży motoryzacyjnej.

Pozostała część działalności Gefco, głównie w zakresie logistyki kontraktowej i transportu lądowego, zostanie przyłączona do operacji już prowadzonych przez Ceva.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony