Partner serwisu

Ceva przetransportowała platformę wiertniczą z Polski do Tanzanii

inf. pras. 09.10.2021

Ceva przetransportowała platformę wiertniczą z Polski do Tanzanii
fot. mat. pras.
Platforma wiertnicza w 154 elementach ważących łącznie ponad 2 tys. ton wypłynęła we wrześniu z Gdańska do Tanzanii. Za kompleksową realizację transportu odpowiadała Ceva Logistics.
Firma Ceva Logistics zrealizowała w ostatnim czasie duży transport ponadnormatywny dla przemysłu ciężkiego. Na zlecenie wiodącej europejskiej firmy z sektora wierceń lądowych Exalo Drilling (grupa PGNiG), Ceva dostarczyła konstrukcję platformy wiertniczej z portu w Gdańsku na afrykańską wyspę Songo Songo u wybrzeży Tanzanii.

Ponad 2 tys. ton

Ceva Logistics zarządzała całym procesem dostawy platformy wiertniczej od producentów do klienta w Tanzanii, z wykorzystaniem frachtu morskiego. Operator wyczarterował statek do przewozu 154 elementów platformy wiertniczej, w tym wiertni i części konstrukcji. Łączna waga całego ładunku wyniosła ponad 2 000 ton a objętość 9 000 metrów sześciennych.

Urządzenia zostały przetransportowane z różnych zakładów produkcyjnych w Polsce, Chorwacji oraz Holandii do portu w Gdańsku. Cały proces konsolidacji trwał kilka tygodni i wymagał precyzyjnego zaplanowania oraz koordynacji na każdym etapie transportu. W gdańskim porcie elementy konstrukcji platformy wiertniczej, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu dźwigowego, zostały załadowane na pokład statku i wypłynęły na Tanzanię.

Spore wyzwanie

Ceva ma duże i wieloletnie doświadczenie w organizacji i zarządzaniu łańcuchami dostaw dla najbardziej wymagających branż, z wykorzystaniem frachtu morskiego, drogowego, lotniczego i kolejowego. Do grona jej klientów należą firmy z rynku energetycznego, motoryzacyjnego, retail, health&care, lotniczego czy technologicznego. Teraz, w odpowiedzi na wzrost koniunktury i ożywienie w globalnym przemyśle, Ceva jest przygotowana do obsługi klientów w ramach usług project cargo i dostaw ponadnormatywnych.

– To była jedna z najbardziej złożonych dostaw ładunków ciężkich, jaką zrealizowaliśmy w ostatnim czasie. W zakresie dopasowanych rozwiązań logistycznych nasi klienci mogą zawsze na nas polegać, bez względu na to, co muszą przetransportować. Doświadczenie w obsłudze przemysłu i know-how naszych zespołów oraz siła i możliwości globalnej sieci logistycznej Ceva mają kluczowe znaczenie dla sprawnej organizacji i dostaw w tego typu projektach – mówi Mariusz Rutowicz, dyrektor działu Project Logistics Ceva w Europie Wschodniej.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony