Partnerzy serwisu:

Chełm. Budimex przebudowuje krajową „12” szybciej niż zakładano

inf. pras. 14.12.2020

arrow
arrow
Chełm. Budimex przebudowuje krajową „12” szybciej niż zakładano
fot. mat. pras.
Chełm. Budimex przebudowuje krajową „12” szybciej niż zakładano
Chełm. Budimex przebudowuje krajową „12” szybciej niż zakładano
Chełm. Budimex przebudowuje krajową „12” szybciej niż zakładano
Przebudowa i modernizacja drogi krajowej nr 12 w Chełmie realizowana przez Budimex jest już zaawansowana w 65%. Na połowie trasy jest już ułożona nowa nawierzchnia. Budowa pracuje bez zimowej przerwy.
W tej chwili trwają prace instalacyjne przy ekranach akustycznych od strony zachodniej nowej arterii. Trwa także budowa wiaduktów wzdłuż ulicy Wschodniej i Alei Przyjaźni – także rond w ciągu tej ostatniej ulicy. Przebudowany już został most na rzece Uherka.

Na początku lutego 2021 rozpocznie się przebudowa dwóch rond: Romana Dmowskiego i ZWiN. Ronda będą w tym czasie przejezdne, ale ze zmienioną – tymczasową organizacją ruchu. Przed świętami Bożego Narodzenia zmieni się także organizacja ruchu w ciągu ulicy Rejowieckiej. Ruch samochodów przejdzie na drugą stronę drogi.

Budowa pracuje bez przerwy zimowej, charakterystycznej dla budów drogowych. Prace wyprzedzają harmonogram.

Wyzwaniem dla pracowników budowy, prowadzonej w dużej części pod ruchem są niestety uszkodzenia nowej infrastruktury (krawężniki i chodniki) przez kierowców łamiących przepisy drogowe. Straty z tego tytuły przekroczyły już 120 tysięcy złotych.

Pozostaje także kilka nieruchomości, których ogrodzenia są w pasie drogowym, a nie zostały jeszcze przesunięte. We znaki dają się także kierowcy samochodów ciężarowych, którzy nie jeżdżą wskazanym znakami drogowymi objazdem. Kamery zainstalowane przez Budimex nagrywają ciężarówki łamiące przepisy, a ich zapis trafia do policji.

Realizacja projektu obejmuje przebudowę Drogi Krajowej nr 12 w granicach miasta Chełm na odcinku o długości ok. 8,2 km wraz z przebudową i budową niezbędnej infrastruktury towarzyszącej, w tym 5,5 km dróg lokalnych/serwisowych. Roboty obejmują kompleksową przebudowę ulic Podgórze, Rejowiecka, Al. Przyjaźni, Rampa Brzeska i Wschodnia.

Program inwestycji uwzględnia również przebudowę mostu na rzece Uherka, przebudowę wiaduktu nad dawną bocznicą kolejową w ciągu Al. Przyjaźni, budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi oraz budowę przystanków autobusowych, ekranów akustycznych i ponad 8 km ścieżek rowerowych. Koniec prac nastąpi w październiku 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony