Partnerzy serwisu:

Chińska firma budowlana ciągle z szansą na S1 Kosztowy – Oświęcim

Elżbieta Pałys 30.09.2020

Chińska firma budowlana ciągle z szansą na S1 Kosztowy – Oświęcim
Fot. Google Maps
Nieskuteczne okazało się wykluczenie firmy China State Construction Engineering z przetargu na odcinek drogi ekspresowej S1 Kosztowy – Oświęcim. Wykonawca skutecznie odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej.
W przetargu na projekt i budowę tego odcinka drogi ekspresowej S1 chiński wykonawca złożył ofertę z najniższą ceną. Za budowę 13 km drogi ekspresowej wraz z obwodnicą Bierunia zaproponowała 752 mln zł. To kwota zbliżona do szacunku zamawiającego – 767,7 mln zł – i jedyna oferta, która zmieściła się w założonym budżecie.

Inwestor miał jednak do niej zastrzeżenia i odrzucił ofertę wskazując na niezgodności z SIWZ i wykluczając jednocześnie wykonawcę. Firma China State Construction Engineering odwołała się do KIO. Zarzuty przeciwko GDDKiA dotyczyły zarówno wykluczenia odwołującego z postępowania jak i odrzucenia oferty odwołującego jako niezgodne z SIWZ oraz niewystarczającego uzasadnienia faktycznego i prawnego wykluczenia i odrzucenia oferty odwołującego z postepowania.

KIO w środę wydała wyrok w tej sprawie uwzględniając odwołanie. Jak informuje Katarzyna Prowadzisz, rzecznik prasowa KIO, Izba nakazała zamawiającemu unieważnienie czynności wykluczenia odwołującego China State Construction Engineering Corporation Limited z siedzibą w Pekinie, unieważnienie czynności odrzucenia oferty złożonej przez tego wykonawcę oraz powtórzenie czynności badania i oceny ofert z uwzględnieniem odrzuconej wcześniej oferty wykonawcy z Państwa Środka.

W przetargu na S1 pomiędzy węzłami Kosztowy i Oświęcim wpłynęło 9 ofert. Otwarto je w połowie lutego.

W ramach tego zadania powstać ma blisko 13 km drogi ekspresowej , w tym ok 2 km to obwodnica Bierunia. Do wybudowania są trzy węzły drogowe: Kosztowy II, Lędziny, Bieruń oraz jedna para Miejsc Obsługi Podróżnych o funkcji wypoczynkowo-usługowej: Lędziny Wschód oraz Lędziny Zachód.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony