Partner serwisu

Chmielnik. Ruszają przygotowania do kolejnej ze stu obwodnic

oprac. ep. 02.07.2020

Chmielnik. Ruszają przygotowania do kolejnej ze stu obwodnic
Fot. Google Maps
Wkrótce ruszą przygotowania do realizacji obwodnicy Chmielnika. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach rusza z przetargiem na prace przygotowawcze. Dokumentacja została wysłała do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Obwodnica ma powstać w ciągu dróg krajowych nr 73 i 78. Jest przewidziana do realizacji w ramach Programu budowy stu obwodnic.

Planowana trasa będzie jednojezdniową drogą klasy GP o długości około 6 km. Ominie miasto po zachodniej stronie.

Celem planowanej inwestycji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki obecnie koncentruje się w mieście w ciągu dróg krajowych 73 i 78 . Jak podaje inwestor, inwestycja uwolni szybko rozbudowującą się miejscowość od problemów komunikacyjnych oraz poprawi jakość życia i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Droga krajowa nr 78 to ważne połączenie Świętokrzyskiego z aglomeracją śląską, natomiast droga krajowa nr 73 stanowi ważne połączenie regionalne pomiędzy Kielcami a autostradą A4 i województwem podkarpackim.

Wyłoniony z postępowaniu wykonawca będzie miał za zadanie opracowanie studium-techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz przygotowanie materiałów potrzebnych do realizacji inwestycji w systemie projektuj i buduj.

W ramach zamawianych opracowań wybrany zostanie wariant przebiegu drogi.

 

Poza obwodnicą Chmielnika w województwie świętokrzyskim powstaną także obwodnice Wąchocka w ciągu drogi krajowej nr 42, Osieka w ciągu drogi krajowej 79 i Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42. Wcześniej ogłoszony został już przetarg związany z obwodnicą Wąchocka, natomiast dla obwodnicy Osieka podpisany został program inwestycji, co oznacza, że droga do ogłoszenia przetargu jest otwarta.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony