Partner serwisu

Ciężarówka doprowadziła do zawalenia wiaduktu na linii kolejowej 368 w Sierakowie

ep. 13.07.2021

Ciężarówka doprowadziła do zawalenia wiaduktu na linii kolejowej 368 w Sierakowie
fot. Twitter/Andrzej Borowiak/Policja
Zawalił się nieczynny wiadukt kolejowy w Sierakowie. Pod obiektem próbowała przejechać ciężarówka, pojazd jednak nie zmieścił się. O wypadku poinformował na Twitterze rzecznik wielkopolskiej Policji.
Jak wynika z doniesień lokalnych mediów, pojazd, który doprowadził do zdarzenia przewoził materiały budowlane. Wypadek miał miejsce przed południem.
Wiadukt, który w wyniku tego wypadku zawalił się przebiega nad drogą powiatową - ul. Poznańską, będącą jedną z głównych ulic w Sierakowie.Wyświetl większą mapę
Obiekt mieścił pod swą konstrukcją pojazdy o wysokości do 3,5 m. i był stosownie oznakowany. Siłą uderzenia musiała być bardzo duża.

Linia kolejowa 368, na której zawieszony był wiadukt, nie jest obecnie eksploatowana, ale istnieją plany jej odbudowy. Krok w tym kierunku zrobił wielkopolski urząd marszałkowski, który w maju ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy wstępnego studium planistyczno-prognostycznego dla linii na odcinku Międzychód – Sieraków – Szamotuły. Wcześniej radni z gmin, przez które prowadzi linia z trudem gromadzili pieniądze na wstępną dokumentację.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony