Partner serwisu

Ciężarówki z pomocą łatwiej przekroczą granicę

ep. 07.03.2022

Ciężarówki z pomocą łatwiej przekroczą granicę
fot. Pixabay
Na przejściach w Korczowej i Dorohusku wprowadzona została specjalna uproszczona procedura przekraczania granicy dla transportu z pomocą humanitarną.
Ułatwienia dotyczą transportu realizowanego samochodami ciężarowymi, na kierunku z Polski do Ukrainy. W drodze powrotnej odprawa odbywa się według obowiązujących przepisów.

Żeby skorzystać z uproszczonej odprawy kierowcy muszą wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie internetowej www.pomagamukrainie.gov.pl i wysłać go za pomocą profilu zaufanego. Formularz składa się jednorazowo.

Po złożeniu formularza, zgłaszający transport z pomocą humanitarną otrzyma potwierdzenie oraz tzw. oznaczenie z unikatowym numerem, które po wydrukowaniu należy umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.

– Udało się stworzyć najprostszą możliwą formę odprawy pomocy humanitarnej, rezygnując ze względu na wojnę z normalnych procedur – powiedział szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Polska występuje w roli organizatora i koordynatora ogólnoeuropejskiej akcji pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Do nas trafiają dary z zagranicy, które stąd są następnie dystrybuowane do różnych miejsc w Ukrainie. Po polskiej stronie w koordynację zaangażowana jest Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

– Dziennie przejeżdża na Ukrainę ponad 100 tirów wysyłanych właśnie przez RARS – powiedział szef KPRM.

Transport humanitarny jest także zwolniony z opłat za drogi w ramach systemu eToll. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony