Partnerzy serwisu:

Co dalej z obwodnicą Poręby i Zawiercia? Weber: Trwa analiza ofert

Elżbieta Pałys 12.04.2019

Co dalej z obwodnicą Poręby i Zawiercia? Weber: Trwa analiza ofert
Fot. Google Maps
Przetarg na budowę obwodnicy Poręby i Zawiercia to jeden z tych, w których oferty złożone przez wykonawców znacznie przekroczyły budżet zaplanowany przez inwestora. W sumie w przetargach na dwa odcinki do ofert z najniższą ceną brakuje prawie 200 mln zł. – Trwa jeszcze analiza związana z możliwością realizacji tych zadań – powiedział dziś w Sejmie wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Obwodnica Zawiercia i Poręby w ciągu drogi krajowej nr 78 to jedna z bardziej wyczekiwanych tras na terenie województwa śląskiego. Droga ma mieć 24 km długości i będzie realizowana w podziale na dwa zadania: Siewierz – Zawiercie oraz Zawiercie – Kromołów-Żerkowice.

Podczas sesji pytań poselskich poseł Anna Nemś zwracała uwagę, że na to zadanie przeznaczono za mało pieniędzy, mimo że jeszcze kilka lat temu wskazywano, że budowa wymaga większych kwot. Pytała dlaczego przetarg nie został rozstrzygnięty.

Wiceminister Rafał Weber uznał, że mówienie o braku rozstrzygnięcia jest przedwczesne. Oferty w przetargu otwarto 22 lutego.

W przypadku pierwszego odcinka najtańsza oferta była warta 435,954 mln zł (Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor) przy zakładanym budżecie w kwocie 287, 967 mln zł.

Na odcinek drugi, który według inwestora miał kosztować 142,050 mln zł oferta z najniższa ceną była warta 187,977 mln zł (Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia).

– Oferty są analizowane – mówił w piątek w Sejmie wiceminister Rafał Weber. – Nie można stwierdzić, że jest to brak rozstrzygnięcie tego przetargu – uznał i dodał, że prowadzone są analizy związane z możliwością realizacji tych zadań. – One musza być rzetelne i wybrać wariant optymalny – dodał.

W ciągu planowanej obwodnicy mają powstać 3 węzły drogowe, dwa skrzyżowania, obiekty inżynierskie, w tym 2 mosty o 12 wiaduktów, drogi dojazdowe i serwisowe, a także elementy ochrony środowiska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony