Partner serwisu

Co dalej z wiaduktem na obwodnicy Olsztyna? Jest plan naprawczy

Redakcja 25.11.2022

Co dalej z wiaduktem na obwodnicy Olsztyna? Jest plan naprawczy
fot. GDDKiA
W pierwszej połowie grudnia ma być przywrócony ruch na obu jezdniach wiaduktu obiektu w ciągu S16/S51 – obwodnicy Olsztyna. Na obiekcie będą jednak nadal prowadzone prace naprawcze.
Przypomnijmy, 11 listopada rutynowy przegląd wiaduktu (MS-27) w ciągu obwodnicy Olsztyna wykazał nieprawidłową pracę jednej z podpór. Z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników, podjęto decyzję o zamknięciu jezdni w kierunku Ostródy.


Podjęte zostały doraźne działania naprawcze. Wykonana została tymczasowa stabilizacja jednego słupa podpory. Zainstalowano także czujniki monitorujące pracę konstrukcji.

Teraz prowadzona jest analiza zachowania się konstrukcji na bazie przeprowadzonych pomiarów i badań. Chodzi o ustalenie warunków pracy obiektu po przywróceniu ruchu na obu jezdniach.

– Po dokonanych obliczeniach, sprawdzeniu i zatwierdzeniu monitoringu przez projektanta, zaakceptujemy doraźny program naprawczy – informuje GDDKiA. – W kolejnym kroku przystąpimy do montażu rozszerzonego monitoringu pracy konstrukcji oraz monitoringu geotechnicznego – podaje inwestor.

Potem przyczyny powstania usterki będzie analizował zespół ekspertów wskazanych przez wykonawcę i zaakceptowanych przez GDDKiA. Ekspertyza, która zostanie opracowana wskaże docelowy program naprawczy.

Koszty działań zabezpieczających oraz badań i analiz ponosi wykonawca obiektu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony