Partnerzy serwisu:

Co ważne w infrastrukturze? Ruszył Kongres Infrastruktury Polskiej

Elżbieta Pałys 12.06.2019

Co ważne w infrastrukturze? Ruszył Kongres Infrastruktury Polskiej
Fot. CC0 Public Domain
Przez ostatnie miesiące i lata mówimy wciąż o tym samym – o wzroście cen i o tym jak to wpływa na rentowność kontraktów. Rok temu mówiliśmy jeszcze w kategorii ostrzeżeń, dziś te ostrzeżenia się zmaterializowały – mówił podczas otwarcia Kongresu Infrastruktury Polskiej Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. – Trzeba przerwać bieg kuli śniegowej – mówił.
W Warszawie rozpoczął się VII Kongres Infrastruktury Polskiej. Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży infrastrukturalnej zorganizowali Zespół Doradców Gospodarczych TOR i portal RyneknInfrastruktury.pl.

– Nie można powiedzieć: jakoś to będzie, bo tak już było w latach 2011–2012. Mam wrażenie swoistego deja vu – mówił w imieniu organizatorów KIP Adrian Furgalski. Jak dodał, Polska jawi się jako swoisty ewenement – po raz drugi mamy największy budżet spośród krajów UE i zarazem drugi raz Polska funduje sobie „masakrę na rynku wykonawstwa.

W środę w Centrum Nauki Kopernik zgromadziło się ok. 650 uczestników KIP reprezentujących głównie branże infrastrukturalną i transportową.

Przed nami kilka godzin debat w 3 blokach tematycznych poświęconych innowacjom, procesowi realizacji inwestycji oraz planowaniu infrastruktury transportowej. Głos zabierze kilkudziesięciu prelegentów.

W tym roku rozmawiamy m.in. o (wciąż trudnych) relacjach między zamawiającymi i wykonawcami, a także o nadal bolącym branżę problemie waloryzacji kontraktów, zwłaszcza zawartych w latach 2015 i 2016.

Wspólnie będziemy się zastanawiać jak lepiej podzielić ryzyko w procesie inwestycyjnym oraz jak radzić sobie z niedostatkiem rąk do pracy. Nie zabraknie także odniesienia do szykowanej ustawy o zamówieniach publicznych i planów w zakresie dalszej rozbudowy infrastruktury transportowej-drogowej, kolejowej i żeglugi śródlądowej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony