Partnerzy serwisu:

Co z decyzją środowiskową dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy? Wkrótce rozstrzygnięcie

Elżbieta Pałys 30.06.2020

Co z decyzją środowiskową dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy? Wkrótce rozstrzygnięcie
Fot. Google Maps
Do końca zbliża się procedowanie w sprawie decyzji środowiskowej dla najbardziej kontrowersyjnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska planuje wydać rozstrzygnięcie przed końcem lipca.
Chodzi o odcinek między Ząbkami a Zakrętem przebiegający m.in. przez Sulejówek i warszawską dzielnicę Wesoła. Przebiegu trasy na tym odcinku nie udawało się ustalić od lat. W grudniu 2018 r. RDOŚ w Białymstoku wydał decyzję środowiskową dla tej inwestycji w wariancie rekomendowanym przez inwestora. Decyzja ta wywołała falę protestów.

Spora część mieszkańców zwraca uwagę, że decyzja zatwierdza przebieg drogi w zupełnie innym wariancie niż ten, do którego mieszkańcy byli przygotowywani przez lara. Ponadto, jak wskazują, ekspresowa obwodnica w zatwierdzonym decyzja wariancie przecina tereny służące rekreacji mieszkańców, tzw. Las Milowy oraz tę część miasta, w której znajdują się urzędy czy placówki oświatowe.

Odwołania od tej decyzji są przedmiotem analiz w GDOŚ. Organ odwoławczy poinformował właśnie o możliwości zapoznania się ze zgromadzonym materiałem. Wkrótce ma być wydana decyzja.
Jak zapowiedziano, rozstrzygniecie w tej sprawie ma zapaść do 28 lipca.

Korzystając z zawartej w decyzji środowiskowej klauzuli natychmiastowej wykonalności, inwestor rozpoczął prace nad przygotowaniem koncepcji programowej dla odcinka S17 między Ząbkami i Zakrętem. Niedawno doszło do rozwiązania umowy w tej sprawie. Inwestor twierdził, że prace postępowały zbyt wolno, wykonawca natomiast wskazywał, że nie mógł realizować prac, m.in. z powodu braku dostępu do terenów wojskowych, które będzie przecinała trasa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony