Partner serwisu

Co z wojewódzką obwodnicą Myślenic? Oferty drogie

ep. 22.09.2022

Co z wojewódzką obwodnicą Myślenic? Oferty drogie
fot. Google Maps
Żadna z ofert na opracowanie koncepcji budowy obwodnicy Myślenic nie mieście się w założonym budżecie inwestora. Najtańsza propozycja przekracza kosztorys ponad dwukrotnie.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie otrzymał trzy oferty w przetargu na opracowanie wielowariantowej obwodnicy Myślenic. Droga zapewniłaby lepsze połączenie drogi wojewódzkiej nr 967 z drogą S7.

Najtańszą ofertę złożyło biuro Projektanci z Krakowa – 1,628 mln zł przy budżecie zamawiającego wynoszącym 600 tys. zł. Pozostałe propozycje to: Pracownia Inżynierska Klotoida – 1,967 mln zł oraz Biuro Projektów Neotrans – 2,848 mln zł.

Chodzi o zaproponowanie wariantowych rozwiązań dla nowego połączenia drogi wojewódzkiej nr 967 z drogą krajową nr 7.

Droga nr 967, która jest głównym połączeniem pomiędzy drogą krajową nr 7 Kraków – Zakopane i DK-94 na terenie Myślenic jest obciążona dużym ruchem, a jej przepustowość się wyczerpuje.

Obwodnica, która mogłaby odciążyć trasę i miałaby być drogą klasy G. Według wstępnych założeń z krajową siódemką połączyłaby się w okolicach planowanego przez GDDKiA węzła w Jaworniku, choć inne warianty nie są wykluczone.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony