Partner serwisu

Colas ma kolejny kontrakt na rozbudowę drogi prowadzącej do S5

inf. pras. 19.05.2021

Colas ma kolejny kontrakt na rozbudowę drogi prowadzącej do S5
fot. WZDW
Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu podpisał ze spółką Colas Polska umowę na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 306 od Buku do skrzyżowania z drogą S5 na odcinku przebiegającym w granicach gminy Stęszew. To kolejny kontrakt tej firmy dotyczący rozbudowy DW-306.
– Ta inwestycja ma dość długą i trudną historię – mówi cytowany w komunikacie prasowym Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. – Teoretycznie moglibyśmy dziś mówić o końcu rozbudowy, ale z różnych względów musieliśmy rozwiązać umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu w 2017 roku. Straciliśmy 2-3 lata, musieliśmy przygotować zadanie od początku, ale nie poddaliśmy się. Zależało mi, by podpisać obecną umowę tu, na miejscu i móc po pierwsze, wytłumaczyć się lokalnej społeczności, a po drugie, pokazać, że dotrzymujemy obietnic – dodał.Wyświetl większą mapę

Odcinek o długości 8,6 km w Stęszewie to jeden z dwóch etapów rozbudowy drogi nr 306 zaplanowanych do realizacji w latach 2021-2023. 7 kwietnia WZDW w Poznaniu zawarł ze spółką Colas umowę dotyczącą odcinka o długości 3,7 km w granicach gminy Buk. To kontynuacja inwestycji rozpoczętej w 2017 r.

– Zakres inwestycji jest podobny do zakończonej w ubiegłym roku rozbudowy na odcinku od drogi S5 do Dymaczewa Nowego – mówił Paweł Katarzyński, dyrektor WZDW w Poznaniu. – Zamierzamy wzmocnić konstrukcję do 11,5 tony na oś, poszerzyć drogę, przebudować skrzyżowania, wyznaczając na nich lewoskręty, zbudować elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu i – o co jestem najczęściej pytany – zbudować ścieżkę rowerową aż do Buku. Wymieniam roboty, których efekty są widoczne dla oka, ale pamiętajmy, że jest również szereg kolizji i robót pod ziemią.

Z uwagi na lokalizację i natężenie ruchu inwestycja na drodze nr 306 ma strategiczne znaczenie dla poprawy warunków i bezpieczeństwa ruchu oraz dalszego rozwoju i rozbudowy sieci połączeń drogowych w regionie. Jest realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Została podzielona na trzy etapy:

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 306 od skrzyżowania z nowym przebiegiem S5 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 431 w systemie „zaprojektuj i wybuduj” o długości 8,2 km, zrealizowana w latach 2017-2020.

Kolejny to rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 306 od Buku do skrzyżowania z nowym przebiegiem S5 – gmina Buk w systemie „buduj”. 7 kwietnia br. podpisano umowę z firma Colas Polska. Okres realizacji: 2021-2023.

Ten, na który właśnie zawarto umowę to rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 306 od Buku do skrzyżowania z nowym przebiegiem S5 – gmina Stęszew w systemie „buduj”. Wykonawca jest także firma Colas Polska, a okres realizacji to lata 2021-2023.

Zakres prac obejmuje m.in.: wzmocnienie do 11,5 tony/oś i poszerzenie istniejącej konstrukcji nawierzchni, budowę chodników i ścieżek rowerowych, przebudowę i budowę przepustów, rowów, poboczy i zjazdów oraz przebudowę skrzyżowań z drogami publicznymi. Zaplanowano także budowę odwodnienia i kanalizacji deszczowej, budowę elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, np. aktywnych znaków na wyspach oraz wykonanie oznakowania.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony