Partnerzy serwisu:

Colas rozszerza działalność na całą Polskę

ep. 03.04.2019

Colas rozszerza działalność na całą Polskę
fot. Colas Polska
Wraz z przejęciem wytwórni mas bitumicznych od firmy Skanska, Colas rozszerzył działalność na całą Polskę. Działa w oparciu o cztery regiony i zatrudnia 700 pracowników.
1 kwietnia Colas sfinalizował transakcję przejęcia 11 wytwórni mas bitumicznych od firmy Skanska. Jednocześnie załoga firmy powiększyła się do 700 osób.

– Dzięki temu zakupowi nasza firma, działająca do tej pory głównie w zachodniej Polsce stanie się znaczącym operatorem drogownictwa niemal w całym kraju – informuje spółka w komunikacie.

Obecnie Colas polska działa poprzez 4 regiony: Region Północny z siedzibą główną w Gdańsku, Region Wschodni z siedzibą w Warszawie, Region Południowy z siedzibą w Krakowie oraz Zachodni z siedzibą w Palędziu.

Do dyspozycji ma wytwórnie mas bitumicznych w Anielinie k. Łodzi, Dębskiej Woli k. Kielc, Gdańsku, Głogowie Małopolskim k. Rzeszowa, Gutkowie k. Olsztyna, Koszalinie, Nasławicach k. Wrocławia, Ostaszewie Toruńskim, Poznaniu, Palędziu k. Poznania, Skawinie k. Krakowa, Warszawie, Zabrzu. Dodatkowo dysponuje wytwórnią mobilną.

– Dzięki temu zapleczu zyskamy możliwość działania wokół największych miast w całej Polsce – informuje Colas Polska.

Colas posiada także dwie kopalnie bazaltu (w Złotoryi Piotrowicach) oraz kopalnię granitu w Rogoźnicy, a także wytwórnie emulsji w Czarnym Piątkowie, Trzebini i Warszawie.

Jak podano w komunikacie, w 2018 r. Colas Polska zrealizował ponad 100 projektów z zakresu drogownictwa, w tym wiele samorządowych. W tym czasie firma m.in. przebudowywała drogę krajową nr 92 Tarnowo Podgórne – Swadzim czy też drogę powiatową wraz z obwodnicą Boguszyna w powiecie leszczyńskim.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony