Partner serwisu

Colas ukończył obwodnicę Wronek. Trwają odbiory

ep. 15.06.2022

Colas ukończył obwodnicę Wronek. Trwają odbiory
fot. WZDW/Colas, Most
Trwają procedury odbiorowe na obwodnicy Wronek w ciągu dróg wojewódzkich nr 182 i 184. Budowa trwała nieco ponad dwa lata i kosztowała ponad 81 mln zł.
Inwestycję na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wykonało konsorcjum firm Colas Polska oraz Most. Umowa na realizację została podpisana w marcu 2020 roku, a plac budowy został przekazany wykonawcy w połowie kwietnia 2020 r. Obecnie wszystkie prace są już zakończone. Jak wyliczył inwestor, trwały dokładnie 756 dni.

Wybudowana została obwodnica o długości 5,2 km. Droga zaczyna się przy ulicy Szamotulskiej (DW-184) w Nowej Wsi, a kończy na rondzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 182 we Wronkach.

W ramach inwestycji powstał m.in. trójprzęsłowy most nad Wartą, a także wiadukt kolejowy nad linią PKP. Wykonano wiadukt nad drogą prowadzącą do Stróżek oraz trzy ronda.

Obwodnica wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta likwidując jednocześnie wąskie gardło w układzie komunikacyjnym województwa wielkopolskiego. Zwiększy się dostępność i atrakcyjność regionu.

WZDW na realizację tego zadania otrzymał blisko 66 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony