Partnerzy serwisu:

Colas z najtańszą ofertą na rozbudowę drogi ze Słupska do Ustki

Elżbieta Pałys 12.02.2021

Colas z najtańszą ofertą na rozbudowę drogi ze Słupska do Ustki
Fot. Google Maps
Na 123 mln zł firm Colas Polska wyceniła prace związane z rozbudową drogi krajowej nr 21 ze Słupska do Ustki. To najtańsza z pięciu ofert, które wpłynęły w przetargu ogłoszonym przez GDDKiA.
Inwestor przewidział na realizację tego zadania 96,730 mln zł, co oznacza, że żadna z ofert nie zmieściła się w kosztorysie.

Pozostali wykonawcy zainteresowani realizacją zadania to: Kobylarnia w konsorcjum z Mirbudem – 127,077 mln zł, Budimex – 131,836 mln zł, PBDI Toruń w konsorcjum z Wolf&Muller – 147,433 mln zł oraz Strabag – 167,274 mln zł.

Zadanie obejmuje rozbudowę drogi krajowej nr 21 między Słupskiem a Ustką o długości ok. 13 km. Przewidziano wykonanie nowej konstrukcji jezdni wraz korektą łuków poziomych i pionowych, przebudowę skrzyżowań – cztery z nich będą rondami. Powstanie też sygnalizacja świetlna.

Wzdłuż całego odcinka ma być wybudowany ciąg pieszo-rowerowy wraz z miejscami odpoczynku dla użytkowników. Powstaną chodniki, drogi serwisowe oraz nowe przystanki autobusowe.

Przewidziano także budowę miejsc z infrastrukturą do kontroli pojazdów.

Częścią inwestycji ma być także budowa most na Słupi we Włynkówku oraz trzech przepustów.

Droga po przebudowie ma być dostosowana do nacisku 11,5 t/oś. Poprawić ma się przepustowość układu drogowego i bezpieczeństwo. Ruch pieszy i rowerowy zostanie odseparowany od samochodowego, zmniejszy się także liczba skrzyżowań.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony