Partnerzy serwisu:

Coraz bliżej rozbudowy S7 Płońsk – Czosnów

Elżbieta Pałys 15.04.2019

Coraz bliżej rozbudowy S7 Płońsk – Czosnów
Fot. Google Maps
Pod koniec czerwca 2019 r. ma być ogłoszony przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 pomiędzy Płońskiem i Czosnowem. Dobiegają końca prace związane z dokumentacją dla tego odcinka. Jest już także decyzja środowiskowa dla projektowanego nowego przebiegu DK-62 w rejonie węzła Ostrzykowizna, co jest częścią przygotowywanej dokumentacji.
Mowa o odcinku drogi o długości 35 km stanowiącym część trasy z Warszawy w kierunku Gdańska. Obecnie trasa na tym odcinku jest drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i kolizyjnymi skrzyżowaniami. Po rozbudowie, trasa ma mieć po trzy pasy w każdą stronę i skrzyżowania z innymi drogami poprzez węzły. Dzięki temu poprawić ma się m.in. przepustowość ważnej trasy.

Na początku ub. roku warszawska GDDKiA zleciła firmie Mosty Katowice opracowanie koncepcji programowej dla tej inwestycji.

– Obecnie jesteśmy na etapie zatwierdzania dokumentacji – informuje Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowa warszawskiej GDDKiA. – Odbyło się posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Dyrektorze Oddziału. Po wprowadzeniu uwag z ZOPI zostanie przedstawiona na Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad – wyjaśnia Małgorzata Tarnowska.

W ramach opracowywania koncepcji trzeba było m.in. zaprojektować nowy przebieg drogi krajowej nr 62 w rejonie węzła Ostrzykowizna. Chodzi o wyprowadzenie drogi w kierunku portu lotniczego Modlin i poprowadzenie jej w przyszłości nowym przebiegiem. Dla tej części prac na dokumentacją konieczne było uzyskanie decyzji środowiskowej. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał ją 10 kwietnia.

Jeszcze w pierwszej połowie roku ma ruszyć przetarg typu zaprojektuj i wybuduj dla S7 Płońsk – Czosnów, w ramach której powstanie nowy przebieg DK-62. Powinno to nastąpić pod koniec czerwca.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony