Partnerzy serwisu:

Coraz więcej pojazdów na A4 Katowice – Kraków

ep. 14.05.2019

Coraz więcej pojazdów na A4 Katowice – Kraków
fot. SAM
Blisko 42 tys. pojazdów – tyle wyniosło średnie dobowe natężenie ruchu na autostradzie A4 między Katowicami a Krakowem w pierwszym kwartale tego roku. To o 2,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W pierwszych trzech miesiącach wzrosły jednocześnie przychody Grupy Kapitałowej Stalexport Autostrady, ale spadł zysk netto.
W okresie styczeń – marzec 2019 z koncesyjnego odcinka autostrady A4 korzystało średnio 34 889 samochodów osobowych i 7 100 pojazdów ciężarowych. W obu przypadkach było to więcej niż przed rokiem. Nieco większy wzrost dotyczy samochodów ciężarowych, tj. 3,7 proc., podczas gdy w przypadku lżejszych pojazdów wyniósł on 2,6 proc.

W sumie średnie dobowe natężenie ruchu w tym okresie ukształtowało się na poziomie blisko 42 tys. pojazdów, co oznacza wzrost o 2,8 proc.

Mowa o odcinku koncesyjnym zarządzanym przez Stalexport Autostradę Małopolską.

Jak poinformowano w komunikacie, Grupa Kapitałowa do której należy koncesjonariusz w okresie od początku stycznia do końca marca utrzymała tendencję zwyżkową w zakresie osiągniętych przychodów ze sprzedaży. Wyniosły one 79,3 mln zł i były o 4,5 proc. wyższe niż w pierwszym kwartale 2018 r.

Jak podano, wzrost jest efektem m.in. wzrostu przychodów osiągniętych z prowadzonej działalności autostradowej, związanej z zarządzaniem koncesyjnym odcinkiem autostrady A4.

Spadł natomiast skonsolidowany zysk netto – z 35 mln zł w pierwszym kwartale 2018 r. do 5 mln zł w analizowanym okresie tego roku. „Jest to związane z ujęciem w kosztach ogólnego zarządu płatności na rzecz Skarbu Państwa (stanowiących udział Skarbu Państwa w zyskach przedsięwzięcia) w wysokości ok. 34,9 mln zł.” – czytamy w komunikacie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony