Partner serwisu

Ćwiczenia służb mundurowych na S3 koło Polkowic

DK 07.11.2021

arrow
arrow
Ćwiczenia służb mundurowych na S3 koło Polkowic
fot. GDDKiA
Ćwiczenia służb mundurowych na S3 koło Polkowic
Ćwiczenia służb mundurowych na S3 koło Polkowic
Ćwiczenia służb mundurowych na S3 koło Polkowic
Na nieoddanym do użytku drogi ekspresowej S3 pomiędzy Polkowicami a Lubinem odbyły się ćwiczenia służb mundurowych „Karambol 2021”. W symulacji wzięły udział wszystkie służby, które mają do czynienia z zagrożeniami na drodze i ratują życie ludzkie.
Scenariusz przewidywał wypadek samochodu osobowego, który nie dostosował prędkości do panujących warunków i wypadł z drogi. Uszkodzenia pojazdu doprowadziły do jego pożaru, a dym spowodował gorszą widoczność, przez co wojskowa kolumna transportowa - w skład, w której wchodziły dwa pojazdy pilotujące oraz dwa ciągniki siodłowe z naczepami niskopodwoziowymi transportujące czołg i bojowy wóz piechoty – uderzyła w ten samochód. W zdarzeniu uczestniczył także mikrobus, który przewoził pracowników. Liczba poszkodowanych wskazywała na wypadek masowy i oba pasy ruchu w kierunku południowym były zablokowane przez kilka godzin.

W ramach ćwiczeń założono, że jeden z poszkodowanych jest poszukiwany listem gończym i rozpoczyna ucieczkę. Policja przeprowadziła za nim skuteczny pościg.

Celem symulacji było sprawdzenie jak przebiega współpraca pomiędzy służbami oraz jak długo zajmie przyjazd zespołów ratowniczych na miejsce zdarzenia. Ćwiczenia również miały podnieść świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń, które mogą wystąpić na drodze.

Cały odcinek S3 od Polkowic do Lubina ma 14,4 km długości. W realizacji jest od 2014 r., ale w 2019 r. zerwano umowę z wykonawcą, który nie wywiązał się z zobowiązań. Do kontynuacji pracy wybrano konsorcjum firm Mota Engil, Masfalt i Drgomex. 30 października został oddany do użytku 6-kilometrowy odcinek tej drogi od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Południe. Udostępniono obie jezdnie, z których każda ma po trzy pasy ruchu i pas awaryjny. GDDKiA zapowiedziała, że do 15 listopada drogowcy otworzą pozostały odcinek S3 od węzła Polkowice Południe do węzła Polkowice Północ liczący ok. 8 km.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony