Partnerzy serwisu:

Czekamy na ZRID dla II jezdni obwodnicy Szczuczyna

Leonard Dolecki 14.06.2018

Czekamy na ZRID dla II jezdni obwodnicy Szczuczyna
fot. GDDKiA
W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, zostało wszczęte postępowanie dotyczące zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia zezwolenia na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna w ciągu drogi ekspresowej S61. Wykonawcą inwestycji jest firma Polaqua.
To, że wszczęte zostało postępowanie, którego celem jest uzyskanie decyzji ZRID dotyczącej tej inwestycji oznacza, że wykonawca zakończył proces projektowy. Po wydaniu decyzji będą mogły zacząć się prace budowlane.

Inwestycję realizuje firma Polaqua, która w maju 2017 roku podpisała umowę z GDDKiA na projekt i budowę infrastruktury. Wartość kontraktu to 75 mln zł i przewiduje on wykonanie zadania w ciągu 28 miesięcy.

Droga będzie wykonana w technologii betonu cementowego. Będzie miała 6,58 km i połączy się z istniejącym węzłem drogowym Szczuczyn – sam węzeł został wybudowany w wariancie docelowym na potrzeby dwóch jezdni. W efekcie powstanie droga dwujezdniowa z dwoma pasam ruchu w każdym kierunku. Jezdnie będą rozdzielone pasem o szerokości od 5 do 12 metrów. Droga będzie przystosowana do nośności 115 kN/oś.

Wyświetl większą mapę

Obwodnica Szczuczyna w wariancie jednojezdniowym została oddana do ruchu w listopadzie 2015 roku. Najpierw realizowało ją FCC. Jednak z powodu opóźnień wykonawcy i niepodejmowania działań, do których realizacji wzywał inwestor, w czerwcu 2013 roku GDDKiA odstąpiła od umowy z wykonawcą.

Dalsze prace, na podstawie rozpisanego rok później przetargu, powierzone zostały firmie Polaqua, która teraz otrzymała kontrakt na budowę drugiej jezdni.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony