Partner serwisu

Częstochowa. Dokończenie „gierkówki” drogie. Jest trzech chętnych

Elżbieta Pałys 27.06.2022

Częstochowa. Dokończenie „gierkówki” drogie. Jest trzech chętnych
fot. MZD Częstochowa
Wykonawcy chętni, żeby dokończyć al. Wojska Polskiego w ciągu DK-91 w Częstochowie oczekują znacznie wyższego wynagrodzenia, niż szacował zamawiający. W poniedziałek otwarto oferty.
Mowa o jednej z najważniejszych inwestycji w mieście, czyli przebudowie tzw. gierkówki przebiegającej przez Częstochowę. To kontrakt rozpoczęty, ale niedokończony. W połowie kwietnia miasto zerwało bowiem umowę z konsorcjum firm Drog-Bud, Firesta-Fiser, Nowak-Mosty. Nowy wykonawca ma dokończyć to, co jeszcze pozostało do zrobienia.

Zgłosiło się trzech chętnych. Najtańsze jest konsorcjum firm NDI, które chce się podjąć zadania za 359,032 mln zł. Zarząd Dróg Miejskich w Częstochowie, który prowadzi przetarg szacował koszt prac na 223,808 mln zł. Różnica między kosztorysem inwestora a najtańszą ofertą sięga 136 mln zł.

Dwaj pozostali wykonawcy wycenili prace jeszcze wyżej: Strabag – 480,903 mln zł oraz Budimex – 487,456 mln zł.

Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, wykonawca wykona wszystkie roboty budowlane wynikające z projektu, których nie wykonał poprzedni wykonawca. Ma także sporządzić zamienną dokumentację projektową dla ekranów dźwiękochłonnych na kilku odcinkach oraz dla kolizji z kanałem sanitarnym i wodociągiem oraz innych kolizji, które zostały stwierdzone na etapie realizacji robót. Trzeba także wykonać dokumentację dla iluminacji kładek dla pieszych oraz ekranu półtunelowego na estakadzie nad aleją Pokoju.

Jako opcję przewidziano możliwość wybudowania zamiennego rozwiązania geometrii węzła Alei Wojska Polskiego z ulicą Rakowską (po zachodniej stronie) oraz skrzyżowania Alei Wojska Polskiego z ulicą Sieroszewskiego.

Czas na realizację jest dość napięty – miasto zakłada, że umowa zostanie wykonana do jesieni przyszłego roku.

Pierwsza umowa na przebudowę Al. Wojska Polskiego została podpisana jesienią 2018 roku, przy czym sam przetarg był ogłoszony w 2016 roku. Kontrakt miał wartość 179 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony