Partnerzy serwisu:

Częstochowa rusza z największą drogową inwestycją. Kontrakt zawarty

ep 02.10.2018

Częstochowa rusza z największą drogową inwestycją. Kontrakt zawarty
fot. Reytan, https://commons.wikimedia.org
Największa inwestycja drogowa w Częstochowie w końcu ma wykonawcę. Kilka dni temu Miejski Zarząd Dróg i Transportu podpisał umowę z konsorcjum na czele z firmą Drog-Bud.
Przebudowa DK-1 w Częstochowie to obok przebudowy DK-46 w kierunku Opola (ulice: Główna, Przejazdowa oraz obejście ul. Św. Barbary) i zakończonej już przebudowie DW-908 w dzielnicach Stradom i Dźbów największa inwestycja, która zostanie zrealizowana w ramach Programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie – informuje w komunikacie MZDiT.Wyświetl większą mapę

W ramach zadania przebudowana będzie część miejskiego odcinka DK-1 pomiędzy węzłem z aleją Jana Pawła II a skrzyżowaniem z ul. Rakowską wraz z głównymi skrzyżowaniami. Łącznie przebudowany będzie odcinek o długości 5 km.
Przebudowane maja być także główne skrzyżowania. W miejsce skrzyżowań w jednym poziomie powstaną dwa dwupoziomowe. Dodatkowo wybudowana zostanie nowa estakada na Rakowie.

Wybudowane lub przebudowane maja być także kładki dla pieszych, chodniki i ścieżki rowerowe.

Inwestycja ma zwiększyć dostępność transportową Częstochowy oraz poprawić przepustowość DK-1. Zmniejszona będzie także uciążliwość dla mieszkańców.

Inwestycję powierzono konsorcjum w składzie: Drog-Bud, Firesta-Fiser oraz Nowak-Mosty. Wartość umowy to 178,83 mln zł brutto. Ok. 165 mln zł na potrzeby tej inwestycji miasto dostanie w ramach dotacji z Unii Europejskiej.

Teraz wykonawca przystąpi do prac projektowych, roboty budowalne ruszą w przyszłym roku.

Kontrakt na to zadanie został zawarty po trwającym blisko 2,5 roku przetargu – postępowanie zostało wszczęte wiosną 2016 roku. Najpierw wielokrotnie zmieniano termin składania ofert, potem były odwołania od rozstrzygnięć. Ostatecznie bardzo skomplikowaną inwestycję zrealizuje miejscowy wykonawca.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony