Partnerzy serwisu:

Czterech chętnych na budowę DK-63 przejścia przez Wygodę

mr 21.04.2020

Czterech chętnych na budowę DK-63 przejścia przez Wygodę
fot. Google Maps
Otwarto oferty w przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 63. Ponad 2,5-kilometrowy odcinek DK-63 przebiegający przez miejscowość Wygoda w województwie podlaskim chcą budować cztery firmy. Wszystkie oferty mieszczą się w budżecie.
Niespełna 22 miliony złotych chce za rozbudowę 2,5-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 63 w miejscowości Wygoda − konsorcjum firm, których liderem jest PBK Sp. z o.o. z Łomży. Zadanie realizowane w systemie „Projektuj i Buduj” ma być zakończone w połowie 2023 roku.

W przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 63, tzw. przejścia przez Wygodę (miejscowość między Łomżą a Zambrowem) wpłynęły 4 oferty. Najtańsza to 21,99 mln zł. (PBK), najdroższa, to ponad 34,7 mln. zł. (Strabag). Wszystkie mieszczą się w kwocie zamawiającego.

 

Źródło: GDDKiA

Realizacja „Przejścia przez Wygodę" polegać będzie na rozbudowie 2,5 kilometra drogi w terenie zabudowanym i podniesieniu jej parametrów do klasy GP (ruchu głównego przyspieszonego). Wykonawca ma zaprojektować, uzyskać niezbędne zezwolenia i wybudować jezdnię przystosowaną do nacisków 11,5 tony na oś, po jednym 3,5 metrowym pasie ruchu w każdą stronę, dokonać przebudowy skrzyżowań wraz z dodatkowymi pasami do skrętu w lewo, wykonać zatoki autobusowe, chodniki i ścieżkę rowerową.

Rozbudowany fragment drogi krajowej nr 63 zostanie połączony z jednej strony z powstającym odcinkiem drogi ekspresowej S61 od węzła Łomża Południe do węzła Łomża Zachód , z drugiej strony z odcinkiem drogi krajowej nr 63 Wygoda − Zambrów, która od ubiegłego roku jest w tracie rozbudowy.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony