Partner serwisu

Czterech chętnych na kolejny odcinek A18. Zdecyduje cena

Elżbieta Pałys 16.10.2020

Czterech chętnych na kolejny odcinek A18. Zdecyduje cena
fot. GDDKiA
Dostosowanie drogi krajowej nr 18 na odcinku pomiędzy granicą województw lubuskiego i dolnośląskiego a węzłem Golnice może kosztować 258,7 mln zł. Tyle jest warta najtańsza spośród czterech złożonych ofert. Jedynym kryterium w tym przetargu jest cena.
GDDKiA otworzyła oferty na czwarty odcinek budowy autostrady A18. Mowa o liczącym 21,5 km fragmencie według kilometrażu: km 50+000 do km 71+533. Wpłynęły 4 propozycje. Poziom zaoferowanych cen jest dość wyrównany.

Najtańszą propozycję złożyło konsorcjum Kobylarnia, Mirbud i Budpol. Zaoferowało 258,7 mln zł. Niespełna milion złotych jest droższa oferta Budimeksu – 259,499 mln zł. Pozostałe propozycje to: Strabag – 260,847 mln zł oraz konsorcjum Max Bogl - 291,521.

Tylko ta ostatnia oferta nie mieści się w budżecie zamawiającego – 278,356 mln zł.

Przypomnijmy, że w tym przypadku jedynym kryterium oceny ofert jest cena. Na taki ruch inwestor zdecydował się po pierwszym przetargu na dostosowania DK-18 do parametrów autostrady, gdzie wszystkie oferty przekroczyły zaplanowany budżet. Choć przekroczenie było niewielkie, postępowanie wówczas unieważniono, stwierdzając, że w tym przypadku kryterium cenowe pozwoli wybrać optymalną ofertę.

W ramach zadania wykonawca przebuduje południowa jezdnię DK-18 wykonaną jeszcze przez Niemców w latach 30. ub. wieku. Jezdnia północna została wykonana według współczesnych standardów w latach 2005-2007.

W sumie takiej przebudowy wymaga 70 km drogi Olszyna - Golnice. GDDKiA podzieliła go na 4 odcinki realizacyjne. Dwa są już w realizacji. To fragmenty od granicy państwa do okolic za węzłem Żary Zachód oraz od okolic węzła Żary Zachód do okolic węzła Iłowa.

Następny odcinek kończący się na granicy województw jest w trakcie przetargu – oferty zostały otwarte w ubiegłym tygodniu, a najtańszą propozycję złożył Budimex.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony