Partnerzy serwisu:

Czterech wykonawców zainteresowanych videotollingiem na A2 i A4

Elżbieta Pałys 09.03.2020

Czterech wykonawców zainteresowanych videotollingiem na A2 i A4
Fot. Google Maps
Główny Inspektorat Transportu Drogowego otrzymał oferty od czterech wykonawców zainteresowanych zaprojektowaniem i wykonaniem systemu, który umożliwi pobieranie opłat drogowych poprzez automatyczną identyfikację tablic rejestracyjnych.
Planowany videotolling ma być wdrożony na państwowych odcinkach autostrad A2 i A4.

Zadaniem przyszłego wykonawcy ma być zaprojektowanie, implementacja, wykonanie, obsługa oraz utrzymanie systemu.

GITD przeznaczył na realizację tego zadania 46,5 mln zł. Tylko jedna ze złożonych ofert nie zmieściła się w tym budżecie. To oferta Intertoll Infrastructure Services Poland wyceniona na 66,2 mln zł.

Propozycję z najniższą ceną złożyła firma PolCam Systems. Jest ona warta 29,9 mln zł. Pozostałe oferty złożyli: Kapsch Telematic Services – 36,8 mln zł oraz konsorcjum Egis Projects Polska, Egis Projects SA oraz Egis Road Operation Croatia – 39,9 mln zł.

Wszyscy wykonawcy zadeklarowali rozpoczęcie świadczenia usługi polegającej na poborze opłat za przejazd w ramach systemu videotollingu w ciągu 99 dni od podpisania umowy.

GITD ogłoszenie przetargu związanego z videotollingiem poprzedził dialog techniczny z wykonawcami.

W ramach tego przetargu automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, które następnie posłuży do naliczenia i automatycznego poboru opłaty ma być wprowadzone na podlegających państwowemu zarządcy odcinkach autostrad, tj. A2 między Koninem i Strykowem oraz A4 Bielany Wrocławskie – Sośnica.

Do poboru opłat za przejazd videtolling wykorzystują już prywatni operatorzy autostrad – dotyczy to autostrady A1 między Toruniem a Gdańskiem oraz A4 od Katowic do Krakowa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony