Partnerzy serwisu:

Cztery oferty na ekrany akustyczne na odcinku Drogomyśl – Harbutowice

mr 01.07.2020

Cztery oferty na ekrany akustyczne na odcinku Drogomyśl – Harbutowice
fot. GDDKiA
Poznaliśmy oferty w przetargu na budowę zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż drogi krajowej nr 81 na odcinku Drogomyśl – Harbutowice.
To pierwsze otwarcie ofert, w ostatnio ogłoszonych, dwóch przetargach na budowę zabezpieczeń przeciwhałasowych. W ramach tych zadań zostanie wybudowane, łącznie ponad dwa kilometry ekranów akustycznych oraz przebudowane ponad 700 m już istniejących.

Najniższą cenę (9,5 mln zł) zaproponowała firma M-Silnice z Republiki Czeskiej. GDDKiA zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 10,3 mln zł brutto.

3 lipca br. wyznaczono termin składania i otwarcia oferty na budowę zabezpieczeń przeciwhałasowych wzdłuż autostrady A4 na odcinku Kleszczów – Sośnica wraz z przebudową już istniejących ekranów. Ta inwestycja ma na celu ochronę terenów i budynków mieszkalnych położonych wzdłuż autostrady A4 od km 292,4 do km 312,7, z wyłączeniem odcinka w Bojkowie, na terenie powiatu gliwickiego oraz gminy: Rudziniec, Sośnicowice, Pilchowice i Gliwice.


Zakres tej inwestycji obejmuje budowę: zabezpieczeń przeciwhałasowych na długości 1512,2 m, zatoki autobusowej, chodnika o długości 467 m, bariery ochronne. Wysokość ekranów akustycznych budowanych wzdłuż DK-81 będzie wynosiła 6 m.

Złożone oferty będą badane i oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów: cena (60 proc.), termin realizacji robót (20 proc.) Przedłużenie okresu gwarancji jakości (20 proc.). Zamawiający wymaga, aby roboty zostały wykonane w terminie od czterech do sześciu miesięcy, licząc od daty zawarcia umowy. Termin realizacji robót stanowi kryterium oceny ofert.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony