Partnerzy serwisu:

Cztery oferty na remont drogi Braniewo – Frombork

Przemysław Farsewicz 29.03.2019

Cztery oferty na remont drogi Braniewo – Frombork
Fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie po raz kolejny szuka wykonawcy modernizacji odcinka drogi wojewódzkiej nr 504. Chodzi o odcinek z Fromborka do Braniewa. Prace miałyby objąć ponad 8 km drogi. Wydaje się, że tym razem sprawa przybierze pozytywny obrót.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie po raz kolejny planuje remont i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 504. Prace przeprowadzone zostaną na odcinku z Braniewa do Fromborka. Zakres zamówienia obejmuje odcinek o długości 8,4 km.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej polegać będzie przede wszystkim na wzmocnieniu nawierzchni i budowie nowego odwodnienia. Wykonawca wybuduje nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe. Po przebudowie drogi jezdnia ma mieć od 6 do 7 m szerokości. W zakresie zadania znalazła się także przebudowa mostów i wiaduktów. Wykonane zostaną korekty łuków, rowów melioracyjnych. Przewidziano także budowę elementów spowalniających ruch.

Do przetargu stanęło czterech oferentów. Wszyscy zadeklarowali 8 lat gwarancji. Oznacza to, że liczyć się będzie wyłącznie cena. Co więcej, wszystkie firmy zmieściły się w budżecie zamawiającego, który przygotował 53 mln zł. Najtańszą ofertę złożył Strabag (44,9 mln zł). Do przetargu stanęli również Budimex (49,2 mln zł), konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego i Want z Tczewa (50,8 mln zł) oraz Eurovia Polska (51,6 mln zł).

Przypomnijmy, że w poprzednim przetargu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie przygotował budżet w wysokości 38,1 mln zł. Najtańszą ofertę złożył Budimex, który chciał o 10 mln zł więcej – 48,5 mln zł. Dużo droższa była za to oferta Przedsiębiorstwa Budowy Dróg ze Stargardu Gdańskiego – 51,9 mln zł oraz firmy Strabag – 55,1 mln zł. Wszyscy dali 8-letnią gwarancję. Zamawiający unieważnił postępowanie.

Projekt dofinansowany jest ze środków unijnych w ramach programu RPO Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Czas, jaki określono na roboty, to 15 miesięcy. Droga wojewódzka nr 504 łączy Elbląg z Braniewem. Na całej długości liczy 42 km. Jest alternatywą dla drogi krajowej nr 22, tzw. Berlinki.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony