Partnerzy serwisu:

Cztery pasy na A2 między Łodzią a Warszawą?

Elżbieta Pałys 20.06.2018

Cztery pasy na A2 między Łodzią a Warszawą?
fot. smuzew from Łódź, C BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org
Rząd chce zbadać zasadność budowy czwartego pasa autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą. Ministerstwo zamierza zlecić ekspertyzę w tej sprawie – wynika z wypowiedzi ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka udzielonej Polskiej Agencji Prasowej.
Obecnie autostrada pomiędzy stolicą a Łodzią ma tylko dwa pasy ruchu. To za mało. Już teraz na autostradzie łączącej dwie aglomeracje dochodzi do zatorów. Kierowcy z niecierpliwością oczekują budowy dodatkowego pasa.

Na ten cel jest przewidziana rezerwa terenowa, a sama inwestycja związana z rozszerzeniem autostrady o trzeci pas jest na etapie przygotowań – ma być realizowana równolegle z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, który z pewnością wygeneruje dodatkowy ruch na tym odcinku.

Jak wynika z dzisiejszych słów ministra Andrzeja Adamczyka, rozważany jest kolejny krok. „Patrząc na wielkość ruchu, jaki jest przewidywany po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego, już dzisiaj słyszę o wątpliwościach, czy kolejny, trzeci pas wystarczy” – powiedział PAP minister.

Poinformował, że ministerstwo planuje zlecić ekspertyzę, która odpowie na pytanie czy taka inwestycja jest potrzebna.

Jak informowano wcześniej, poza rozszerzeniem A2 planowana jest także budowa tzw. dużego ringu wokół Warszawy. Obecnie trwają prace analityczne dotyczące tego tematu. – W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie analiza wskazująca na optymalne oddalenie wariantów przyszłej obwodnicy od granic administracyjnych miasta oraz miejsca ich możliwych powiązań z istniejącą i planowaną siecią dróg – informował nas jeszcze w kwietniu Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

W tym przypadku rozpatrywane są warianty od 20 do 50 km wokół Warszawy. Ta inwestycja także ma być skomunikowana z planowanym CPK.

Według Generalnego Pomiaru Ruchu 2015 największy ruch na autostradzie dotyczy odcinków położonych najbliżej Warszawy – od blisko 46 tys. pojazdów na dobę na trasie pomiędzy węzłami Wiskitki i Grodzisk Mazowiecki, przez prawie 57 tys. między Grodziskiem a Pruszkowem do ponad 75 tys. pojazdów na dobę na odcinku od węzła Pruszków do Konotopy.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony