Partnerzy serwisu:

Czy port w Ystad dołączy do sieci TEN-T?

Redakcja 23.04.2017

Czy port w Ystad dołączy do sieci TEN-T?
fot. szczecin.pl
Polscy, duńscy oraz szwedzcy politycy lobbują za tym aby port w Ystad został włączony do europejskiej sieci TEN-T. Wśród osób, które zachęcają do tego znajdują się m.in. władze szwedzkiego portu oraz władze Zespołu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście.
Port Ystad stanowi ważny element transportu promowego w Europie. Szwedzki port jest m.in. jednym z kluczowych portów docelowych dla polskiego transportu promowego. Duże korzyści płyną z połączenia promowego między tym portem a zachodniopomorską przystanią w Świnoujściu.

Dlatego idea uznania Port of Ystad za część paneuropejskiego korytarza transportowego ma wielu zwolenników. Miałby on zostać włączony do korytarza Bałtyk-Adriatyk.

Jak podaje portal „promyskat.pl” – 19 kwietnia w Ystad odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano na ten temat. Uczestniczyli w nim politycy Parlamentu Europejskiego ze Szwecji, Danii oraz Polski. W jego trakcie zwrócono uwagę na rosnący ruch pomiędzy Skandynawią a Europą Wschodnią, czego najlepszym przykładem jest połączenie Ystad-Świnoujście. Zastanawiano się, co należy zrobić, by Ystad włączyć do korytarza Bałtyk-Adriatyk, nadając tym samym wyższy priorytet ruchowi promowemu pomiędzy polskim oraz szwedzkim portem i zaliczając go do kluczowego dla systemu transportowego w Europie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Szczecin-Świnoujście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony