Partner serwisu

Dachser. Pierwsza linia drobnicowa z Rzeszowa do Koszyc

Redakcja/inf. pras. 08.07.2021

Dachser. Pierwsza linia drobnicowa z Rzeszowa do Koszyc
fot. mat. pras.
Od maja funkcjonuje pierwsza linia drobnicowa Dachser ze stolicy województwa podkarpackiego do centrum wschodniej Słowacji. Dostawy realizowane są codziennie.
Jak mówi operator, stała linia Rzeszów – Koszyce jest odpowiedzią na potrzeby klientów, ale i ważnym krokiem w rozwoju międzynarodowej sieci transportowej Dachser. – Dzięki strategicznemu położeniu Koszyc w pobliżu dróg krajowych i szlaków międzynarodowych nowe połączenie nie tylko przyspiesza dostawy na rynek słowacki, ale także otwiera europejskim i polskim eksporterom drzwi do pozostałych krajów Europy Środkowej – mówi Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży w oddziale Dachser w Rzeszowie.

Rzeszowski oddział Dascher jest zlokalizowany przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. Stanowi centrum logistyczne dla południowo-wschodniej Polski. Dysponuje magazynem logistyki kontraktowej o powierzchni blisko 3000 metrów kwadratowych oraz terminalem przeładunkowym z dziewięcioma rampami przeładunkowymi.

Podobnie jak pozostałe osiem oddziałów Dachser w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR. Oprócz transportu drogowego i magazynowania oddział obsługuje również fracht międzykontynentalny, w tym przesyłki lotnicze. Oddział każdego dnia obsługuje kilkaset międzynarodowych przesyłek o łącznej wadze blisko 100 ton.

W całym kraju działa obecnie dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 codziennych europejskich połączeń drobnicowych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony