Partner serwisu

DB Schenker chce rozwijać innowacje w logistyce

inf. pras. 05.10.2021

DB Schenker chce rozwijać innowacje w logistyce
fot. DB Schenker
DB Schenker uruchomił Schenker Ventures, nową jednostkę, która będzie stymulować innowacje w logistyce poprzez udzielanie wsparcia i współpracę z przedsiębiorcami i założycielami. Schenker Ventures będzie nawiązywać do dotychczasowej działalności i inwestycji podejmowanych przez DB Schenker. Wesprze założycieli i start-upy swoim kapitałem, wiedzą branżową i aktywami.
Ponadto Schenker Ventures będzie współpracować z twórcą przedsięwzięć wysokiego ryzyka – MVP Factory w celu realizacji studia venture.

– Chcemy napędzać nowe pomysły w branży logistycznej i w łańcuchu dostaw, chcemy być w tej dziedzinie numerem jeden. Pragniemy budować przyjazną dla klimatu, cyfrową przyszłość. Schenker Ventures będzie wdrażał innowacje dzięki swojej kreatywności, determinacji i swobody na polu przedsiębiorczości. Stanowiąc strategiczną inicjatywę jako dodatkowy element prowadzonej przez nas bieżącej działalności, Schenker Ventures będzie mieścić się blisko DB Schenker, ale nie w samej siedzibie spółki. Zaczyna się nowy rozdział w korporacyjnych przedsięwzięciach wysokiego ryzyka i innowacjach – mówi Jochen Thewes, CEO DB Schenker.

Patric Hoffmann, Head of Schenker Ventures: stwierdził: – W Schenker Ventures kierujemy się jedną podstawową zasadą: wielkie idee wymagają swobody w zakresie przedsiębiorczości. Założyciele muszą sprawować kontrolę. Dlatego naszym celem jest stworzenie środowiska, w którym zachowają oni prawo własności, jak i pełną kontrolę nad swoimi start-upami. Jako doświadczone przedsiębiorstwo z rozległą siecią oferujemy im wsparcie w postaci kapitału, specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw, infrastrukturę logistyczną i kontakty z najważniejszymi klientami z całego świata.

Nowa jednostka będzie opierać się nad dwóch fundamentach. Pierwszy z nich stanowi strukturę wszystkich działań z zakresu kapitału wysokiego ryzyka, prowadzonych przez firmę DB Schenker i będzie pełnić funkcję długoterminowego inwestora skupiającego się na start-up’ach serii B+ w różnych dziedzinach logistyki i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Nacisk kładziony jest na rozwój i projektowanie nowych modeli biznesowych, ukierunkowanych na koncepcje cyfrowe, oparte na najnowszych technologiach oraz zorientowanych na zrównoważony rozwój.

Drugi filar Schenker Ventures to studio venture. Zostało ono założone przy pomocy spółki MVP Factory z siedzibą w Berlinie. Ma na celu wprowadzenie nowego sposobu budowania przedsięwzięć w logistyce. Umożliwi nieprzeciętnym przedsiębiorcom zakładanie firm logistycznych nowej generacji, napędzając transformację branży. Każda firma będzie się opierać na własnych pomysłach poszczególnych przedsiębiorców lub na innych istniejących już koncepcjach, stworzonych wspólnie przez Schenker Ventures i MVP Factory. Za pośrednictwem studia venture wybrani założyciele otrzymają wszelkie zasoby potrzebne do uruchomienia mających odnieść sukces firm, w tym kapitał, doradztwo i wiedzę specjalistyczną z danej dziedziny.

– Zbudowanie przedsiębiorstwa nie jest sprawą prostą. Wraz z zespołem założycielskim wykorzystujemy nasz potencjał produktowy do szybkiego zatwierdzania pomysłów, tworzymy stabilne produkty i poszukujemy pierwszych klientów, aby zwiększyć szanse na sukces. Razem z DB Schenker oferujemy nieprzeciętnym przedsiębiorcom możliwość uruchomienia firm logistycznych nowej generacji z lepszą pozycją startową – mówi Philipp Petrescu, CEO of MVP Factory.

Obecnie spółka DB Schenker współpracuje już z ponad 50 firmami typu start-up oraz firmami technologicznymi z różnych jednostek biznesowych, funkcji i regionów na całym świecie. Założenie Schenker Ventures jeszcze bardziej wzmocni te działania. Przykładem może służyć niedawna inwestycja i współpraca pod względem koncepcyjnym z pionierem miejskiej mobilności powietrznej Volocopter i twórcą autonomicznej robotyki mobilnej, Gideon Brothers.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony