Partner serwisu

DB Schenker przejęło USA Truck

inf. pras./Redakcja 21.09.2022

DB Schenker przejęło USA Truck
fot. mat. pras.
DB Schenker zakończył procedury związane z przejęciem USA Truck – wiodącego dostawcy rozwiązań transportowych w Stanach Zjednoczonych. Transakcję zatwierdzili już akcjonariusze USA Truck. Dla DB Schenker oznacza to m.in. zwiększenie potencjału o 1900 pojazdów. Do 7-tysięcznego zespołu w USA dołączy dodatkowe 2,1 tys. pracowników.
Zgodnie z warunkami umowy o fuzji zawartej w dniu 23 czerwca 2022 roku, akcjonariusze USA Truck otrzymają 31,72 USD w gotówce za każdą posiadaną akcję zwykłą. W związku z zakończeniem transakcji, USA Truck będzie działać w ramach sieci DB Schenker i nie będzie już notowana na giełdzie NASDAQ.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani rozwojem naszych operacji w Ameryce Północnej zarówno pod względem udziału w rynku, jak i zasięgu geograficznego. Jest to część śmiałych ambicji, dzięki którym staniemy się - wspólnie - głównym dostawcą rozwiązań transportowych w Ameryce Północnej – powiedział Jochen Thewes, Chief Executive Officer, DB Schenker.

– Łączymy się, koncentrując na naszej wspólnej wizji wzrostu a istniejące operacje USA Truck posłużą nam jako platforma do rozwoju w Ameryce Północnej. Oczekujemy, że klienci wykorzystają nasze wzmocnione, globalne i kompleksowe know-how, w tym uzupełniające się zasoby międzynarodowych usług transportu lotniczego i hubów oceanicznych – mówi cytowany w komunikacie Joe Jaska, Executive Vice President Land Transport for the Americas Region, DB Schenker.

Założona w 1983 roku firma USA Truck świadczy kompleksowe usługi w zakresie przewozu towarów dla szerokiej i różnorodnej bazy klientów w całej Ameryce Północnej. 20% klientów firmy jest notowana na liście Fortune 100. USA Truck posiada około 1900 pojazdów w swojej flocie, zatrudnia 2100 pracowników i współpracuje z grupą ponad 36000 aktywnych przewoźników kontraktowych. Dysponując strategiczną siecią terminali we wschodniej części USA oraz ogólnokrajową siecią firm partnerskich, USA Truck zapewnia szybkie rozwiązania w zakresie transportu, które spełniają zmieniające się wymagania zarówno regionalnych, jak i krajowych klientów DB Schenker.

W USA DB Schenker oferuje transport lądowy, lotniczy i morski, a także kompleksowe rozwiązania logistyczne i usługi zarządzania globalnym łańcuchem dostaw z jednego źródła. Międzynarodowe huby w USA to Atlanta, Dallas, Nowy Jork, Los Angeles, Miami, Chicago, San Francisco. System dostaw oceanicznych obejmuje cotygodniowe połączenia ekspresowe ze wszystkich głównych punktów i portów w USA do ponad 150 miejsc na świecie, przy czym huby konsolidacji eksportu DB Schenker znajdują się w Seattle, San Francisco, Los Angeles, Houston, Atlancie, Miami, Charleston, Nowym Jorku i Chicago.

DB Schenker w Stanach Zjednoczonych zatrudnia obecnie około 9000 pracowników w ponad 40 lokalizacjach, 55 centrach logistycznych, wykorzystuje powierzchnię dystrybucyjną o wielkości przekraczającej 21 milionów stóp kwadratowych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony