Partner serwisu

DB Schenker zamawia 1,5 tys. elektrycznych ciężarówek

Redakcja/inf. pras. 01.12.2021

DB Schenker zamawia 1,5 tys. elektrycznych ciężarówek
fot. mat. pras.
DB Schenker chce przejść na pojazdy elektryczne w logistyce miejskiej. Spółka zawarła porozumienie z Volta Trucks na przedsprzedaż blisko 1,5 tys. pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym.
Zamówienie dotyczy pojazdów Volta Zero i jest największym dotychczas zamówieniem w Europie na samochody ciężarowe o zerowej emisji spalin.

– Przed nami wiele wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć w drodze do zerowej emisji dwutlenku węgla. Współpraca na tak dużą skalę z Volta Trucks pozwala nam znaczne przyspieszyć tempo budowy naszej elektrycznej floty a tym samym inwestować w bardziej ekologiczne rozwiązania transportowe. Przybliża nas to do zakładanego celu neutralnej logistyki pod względem emisji dwutlenku węgla – mówi cytowany w komunikacie Cyrille Bonjean, wiceprezes DB Schenker w Europie.

W ramach współpracy DB Schenker wiosną i latem 2022 będzie testowała pierwszy prototyp Volta Zero Trucks w rzeczywistych warunkach. Wyniki testów zostaną wykorzystane do seryjnej produkcji 1470 pojazdów wytworzonych w nowym zakładzie produkcyjnym Volta Trucks w Steyr w Austrii.

W pełni elektryczny 16-tonowy pojazd Volta Zero znajdzie swoje zastosowanie w europejskich terminalach DB Schenker. Będzie służył do transport towarów z hubów dystrybucyjnych do centrów miast i obszarów miejskich. Wdrożenie planowane jest na początek w 10 lokalizacjach w 5 krajach.

W ramach współpracy, po przeprowadzeniu testów zostaną opracowane specyfikacje dla zapowiadanego wcześniej wariantu Volta Zero o masie 12 ton. Jak podano, przyspieszy to szkolenia kierowców i zastosowanie pojazdów.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony