Partner serwisu

DB Schenker znów pyta: Czy jadę bezpiecznie?

inf. pras. 17.09.2021

DB Schenker znów pyta: Czy jadę bezpiecznie?
fot. mat. pras.
Każdego dnia na drogi w Polsce wyjeżdża blisko 3000 kierowców DB Schenker. Od lat operator logistyczny prowadzi w kraju program „Czy jadę bezpiecznie?”, nastawiony na edukację kierowców w zakresie bezpieczeństwa na drodze i kultury jazdy.
Samochody DB Schenker w Polsce oznaczone są specjalną naklejką z numerem telefonu, która zachęca innych użytkowników dróg do podzielenia się opinią na temat stylu jazdy kierowcy. W ramach programu „Czy jadę bezpiecznie” zgłoszenia o incydentach przyjmowane są pod numerem 500 707 000. Zgłoszenia podzielono na 3 kategorie: skargi, pochwały i wnioski neutralne. Skargi stanowią około 55% wszystkich zgłoszeń.

Gdy uruchomiano infolinię, został przygotowany skrypt rozmowy z konsultantem. Zaplanowano schemat postępowania ze zgłoszeniem. Przygotowano system monitoringu i raportowania. Przeprowadzono wdrożenie w całym kraju, wspierane działaniami informacyjno-promocyjnymi skierowanymi do firm przewozowych, kurierów oraz do pracowników DB Schenker w Polsce.

W ostatnim czasie operator logistyczny wprowadził kilka modyfikacji. Zmianie uległa szata graficzna naklejki – jest ona znacznie bardziej widoczna. Nowa, odświeżona naklejka trafiła już na 1350 pojazdów, a w najbliższym czasie ta liczba zostanie podwojona. Dodatkowo uruchomiono nowy kanał zbierania zgłoszeń. Dzięki aplikacji WhatsApp użytkownicy dróg mogą dzielić się opiniami, przesyłając zdjęcia i materiały wideo.

– Celem programu jest promowanie poprawnego zachowania na drodze i budowanie świadomości kierowców oraz innych użytkowników dróg na temat bezpieczeństwa. Dzwoniąc na numer telefonu umieszczony na naklejce lub przesyłając materiały za pomocą aplikacji, oddziałujemy na styl jazdy kierowców DB Schenker w Polsce. Każde zgłoszenie jest weryfikowane i następnie prowadzone są rozmowy na temat tych zdarzeń. Tylko w czerwcu liczba zgłoszeń wzrosła 2,5 krotnie w porównaniu do maja tego roku – mówi Andrzej Górkiewicz, Koordynator Floty w DB Schenker w Polsce.

Dzięki zgłoszeniom, i następującym po nich rozmowom, kierowcy są motywowani do przestrzegania przepisów. Rozważna jazda kierowców wpływa na wzrost bezpieczeństwa na naszych drogach.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony