Partnerzy serwisu:

DCT Gdańsk przeładował już 1 mln TEU w 2018 roku

Leonard Dolecki 11.07.2018

DCT Gdańsk przeładował już 1 mln TEU w 2018 roku
fot. DCT Gdańsk
Jak podaje DCT Gdańsk – 9 lipca został przeładowany milionowy kontener w tym roku. Oznacza to znaczny wzrost przeładunków w terminalu, a według przewidywań roczny obrót może sięgnąć nawet 2 mln TEU.
Wzrosty w DCT

Przeładowanie 1 mln kontenerów w czasie nieco dłuższym niż 6 miesięcy to duży sukces. – W zeszłym roku taki wynik osiągnęliśmy w pierwszej połowie września – informuje DCT Gdańsk.

Na tak dobry wynik wpływa przede wszystkim rozwój infrastruktury oraz współpraca z największymi aliansami kontenerowymi na świecie.

Dodatkowo, w tym roku w DCT Gdańsk świętowana była uroczystość przeładowania 9-milionowego kontenera w całej historii działania terminalu. – Terminal DCT, który dziś widzimy, jest produktem ciągłych inwestycji rok po roku, po to, aby stworzyć prawdziwą bramę na świat dla Polski. Inwestycje zagraniczne, takie jak te, wymagają stabilnych i przejrzystych ram prawnych w perspektywie długofalowej – mówił wtedy Cameron Thorpe, prezes zarządu DCT Gdańsk.

Port Gdańsk

Wysokie wzrosty w tym roku notuje nie tylko terminal DCT, ale cały port w Gdańsku. Duży udział w wyniku całego portu mają m.in. przeładunki paliw. Ogromne znacznie mają również kontenery.

– W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku w Porcie przeładowano niemal 5,5 mln ton drobnicy. Szczególnie ważnym elementem jest drobnica skonteneryzowana, której przeładowano niemal 5,1 mln ton, czyli o 49,2% więcej niż w I kwartale 2017 r. Port Gdańsk przeładował już ok. 480 tys. TEU kontenerów, czyli o ponad 47% więcej niż rok temu – informował w podsumowaniu I kwartału br. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Gdańsk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony