Partnerzy serwisu:

Decyzja środowiskowa dla S19 Chlebczyn – Ploski w II kwartale

Elżbieta Pałys 18.01.2019

Decyzja środowiskowa dla S19 Chlebczyn – Ploski w II kwartale
fot. Locust
Znamy termin wydania decyzji środowiskowej dla fragmentu trasy Via Carpatia na Podlasiu. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku poinformowała, że wyda ją w terminie do 30 kwietnia.
Chodzi o odcinek drogi ekspresowej S19 o długości ok. 69 km pomiędzy miejscowością Ploski nad Narwią, a Chlebczynem w woj. mazowieckim na południe od Bugu. Częścią wariantu wskazanego przez inwestora jako najkorzystniejszy jest także budowa obwodnicy Bielska Podlaskiego, w ciągu odcinka drogi krajowej nr 66. Obwodnica ma mieć długość ok. 5,9 km.

Procedura związana z wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej trasy została wszczęta 3 stycznia. RDOŚ w Białymstoku poinformowała właśnie, że nie będzie możliwe wydanie jej w ustawowym terminie (do dwóch miesięcy) i wskazała 30 kwietnia, jako en termin, w którym dokument będzie wydany.

Jak poinformowała RDOŚ, inwestycja należy do mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko i jest dla niej wymaganie sporządzenie raportu.

Decyzja środowiskowa to pierwszy krok do realizacji inwestycji. Wyznaczy ona korytarz, w którym poprowadzona będzie drogowa ekspresowa.

To jeden z dwóch odcinków Via Carpatii w województwie podlaskim, dla których toczy się postępowanie środowiskowe. Od września ub. roku trwa postępowanie związane z wydaniem decyzji dla fragmentu od węzła Białystok Zachód (dawniej Choroszcz) do Plosek.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony