Partnerzy serwisu:

Decyzja środowiskowa dla S19 do Kuźnicy w grudniu

Elżbieta Pałys 10.09.2019

Decyzja środowiskowa dla S19 do Kuźnicy w grudniu
Fot. Google Maps
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wskazała termin wydania decyzji środowiskowej dla odcinka drogi ekspresowej S19 między Sokółką a Kuźnicą. Dokument ma być wydany do 9 grudnia.
Trasa, o której mowa liczy 17 km. Wniosek o wydanie decyzji został złożony 10 czerwca tego roku. RDOŚ poinformowała właśnie, że dokument uzgadniający uwarunkowania środowiskowe dla tego zadania będzie wydany w terminie dłuższym niż przewidziany w przepisach. RDOŚ potrzebuje wykonać dodatkowe czynności administracyjne, w tym przeanalizować materiał dowodowy, wystąpić o opinię do inspekcji sanitarnej oraz o uzgodnienia wodnoprawne. Czas potrzebny jest także na zapewnienie udziału społeczeństwa.

Odcinek między Sokółką i granicą Polski z Białorusią to przedsięwzięcie kwalifikowane jako mogące znacząco oddziaływać na środowisko, dla której był przygotowywany raport oceny oddziaływania na środowisko.

W ramach przedsięwzięcia, oprócz budowy drogi ekspresowej wraz z północno-zachodnim obejściem miejscowości Kuźnica będą budowane, rozbudowywane i przebudowywane drogi innej kategorii oraz niezbędna infrastruktura techniczna.

Na trasie mają powstać 2 węzły drogowe: Kuźnica i Sokółka Północ oraz parking buforowy dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną.

Odcinek Kuźnica – Sokółka jest częścią trasy od granicy z Białorusią do Korycina. W sumie liczy ona 46 km. Od granicy do Sokółki ma powstać w śladzie drogi krajowej nr 19, na dalszym odcinku ma być poprowadzona w nowym śladzie.

Za wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla odcinka do Sokółki, podobnie jak dla sąsiedniego (od Sokółki do Korycina) odpowiada firma Aecom z Warszawy.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony