Partner serwisu

Decyzja środowiskowa dla S19 Dobrzyniewo – Sokółka pod koniec wakacji?

Elżbieta Pałys 28.05.2021

Decyzja środowiskowa dla S19 Dobrzyniewo – Sokółka pod koniec wakacji?
Fot. Google Maps
Na 27 sierpnia został wyznaczony nowy termin, do którego ma być wydana decyzja środowiskowa dla odcinka drogi ekspresowej S19 na odcinku Dobrzyniewo – Sokółka. To kolejne przesuniecie terminu dotyczące decyzji dla tej trasy.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku jako powód wydłużenia czasu na procedowanie decyzji wskazała konieczność dokonania dalszych czynności administracyjnych związanych z opinią inspekcji sanitarnej, a także oczekiwania na opinię inspekcji sanitarnej oraz na uzgodnienie organu właściwego w sprawach ocen wodnoprawnych.

Odcinek o którym mowa liczy 44 km, a wniosek o wydanie decyzji został złożony w marcu ubiegłego roku. Trasa będzie stanowiła północną obwodnicę Białegostoku.

Wariant, który jest wskazany jako preferowany zaczyna się od węzła Sokółka Zachód, dalej biegnie w pobliżu miejscowości Straż, następnie przez Czarną Białostocką do istniejącej obwodnicy Wasilkowa. Od węzła Wasilków (dawniej Święta Woda) do węzła Białystok Północ (dawniej Sochonie) istniejąca jednojezdniowa droga krajowa nr 19 (tzw. obwodnica Wasilkowa) ma zostać rozbudowana do parametrów drogi ekspresowej.

Za węzłem Białystok Północ do węzła Dobrzyniewo (przed węzłem) trasa preferowanego wariantu planowana jest również w przekroju 2x2.

Dodatkowo ten wariant zakłada budowę Obwodu Utrzymania Drogi, który ma powstać przy istniejącej drodze krajowej nr 65.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony