Partner serwisu

Decyzja środowiskowa dla S7 Kiełpin – Trasa AK jest ważna

ep. 12.11.2021

Decyzja środowiskowa dla S7 Kiełpin – Trasa AK jest ważna
fot. Google Maps
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska dał zielone światło dla północnej wylotówki z Warszawy. Decyzja środowiskowa dla odcinka Kiełpin – Trasa Armii Krajowej w Warszawie została utrzymana, choć GDOŚ uchylił ją w części.
Decyzja środowiskowa dla S7 przebiegającej przez Bemowo i Łomianki została wydana pod koniec kwietnia 2018 r. Od tego dokumentu wpłynęły liczne odwołania, a swoje zastrzeżenia zgłosiły m.in. miasto stołeczne Warszawa czy Urząd Dzielnicy Bemowo. GDOŚ właśnie zakończył rozpatrywanie uwag.

Jak poinformowano, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił w części i umorzył postępowanie organu I instancji w tym zakresie (nie znamy jeszcze szczegółów tej decyzji), natomiast w pozostałym zakresie utrzymał w mocy wydaną w 2018 roku decyzję.

Od tej decyzji strony mają jeszcze prawo odwołania do sądu.

Trasa łącząca Kiełpin z trasa Armii Krajowej w Warszawie ma mieć 13 km i powinna uwolnić od korków podwarszawskie Łomianki umożliwiając płynny ruch na trasie do Gdańska.

Zgodnie z zatwierdzonym wariantem, patrząc od strony Kiełpina najpierw pobiegnie po istniejącym śladzie ul. Kolejowej. Za węzłem Kolejowa ma odbiegać w kierunku Kanału Młocińskiego, gdzie została zaprojektowana na nasypie. Dalej ma być poprowadzona wschodnim obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego, aż do połączonych jezdnią zbierająco-rozprowadzającą zespolonych węzłów Wólka Węglowa i Janickiego.

Na dalszym odcinku, za ul. Arkuszową, droga zejdzie do dwóch tuneli o długości 1 km i 1,1 km, pomiędzy którymi zaprojektowano węzeł Generała Maczka. Następnie wznosi się ponad teren nad drogę ekspresową S8. Na przecięciu dróg ekspresowych S8 i S7 zaplanowano węzeł NS.

We wstępnych planach GDDKiA dotyczących przetargów na przyszły rok nie było trasy S7 na północ od Warszawy. Szef GDDKiA zastrzegał jednak, że plan obejmuje tylko te inwestycje, na które ma zapewnione finansowanie i może być uzupełniony o kolejne inwestycje, na które będą zapewnione środki.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony