Partnerzy serwisu:

Deklaracja COVID-19 światowych portów. Wśród nich Porty Szczecin i Świnoujście

Magdalena Romanowska 02.06.2020

Deklaracja COVID-19 światowych portów. Wśród nich Porty Szczecin i Świnoujście
fot. ZMPSiŚ
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście przystąpiły do deklaracji COVID-19 Okrągłego Stołu Władz Portowych (PAR). Deklaracja została zainicjowana przez Urząd Morski i Portowy Singapuru. Sygnatariusze zobowiązali się do współpracy oraz do zapewnienia, że statki handlowe nadal będą mogły cumować w ich terminalach.
Piętnaście portów z Europy, Azji i Ameryki Północnej podpisało porozumienie, w którym zobowiązuje się do pomocy w utrzymaniu międzynarodowego łańcucha dostaw. Porty deklarują, że statki handlowe będą mogły w dalszym ciągu cumować w terminalach i kontynuować operacje cargo.

Ponadto sygnatariusze deklarują ułatwienie współpracy między sobą poprzez uruchomienie specjalnej platformy komunikacyjnej, dzięki której będzie możliwa wymiana doświadczeń i ustaleń dotyczących COVID-19 między władzami poszczególnych portów.

Członkowie deklaracji będą również kontynuować wszystkie procedury bezpieczeństwa, udzielać pomocy personelowi lądowemu i załogom statków oraz dbać o bezpieczną obsługę ładunków przy zachowaniu środków ostrożności przeciw COVID-19.

Oprócz Portów Szczecin i Świnoujście deklaracje podpisały porty w Singapurze, Jawaharlal Nehru w Indiach, Johor w Malezji,Kitakyushu w Japonii, w Meksyku, Nowej Zelandii (CEO Group), Wenecja i Chiogga, Panamie, w Peru, na Filipinach, w Osac, w Sines w Portugalii, na Seszelach, Tanger Med w Maroko.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport