Partner serwisu

DHL będzie dostarczać przesyłki z Allegro. Nie tylko w Polsce

Red./inf. pras. 19.01.2023

DHL będzie dostarczać przesyłki z Allegro. Nie tylko w Polsce
fot. mat. pras.
Doręczenie w ramach usługi Allegro Smart na rynku polskim, ale i dostawy międzynarodowe, do klientów z krajów Unii Europejskiej ma obejmować współpraca DHL Parcel z Allegro. DHL Parcel rozpoczyna współpracę z Allegro.
W ramach współpracy kurierzy DHL dostarczą przesyłki z Allegro do klientów z Polski oraz 24 innych krajów Unii Europejskiej. Klienci, którzy posiadają Allegro Smart mogą skorzystać z darmowej dostawy kurierem DHL. Z dostaw zakupów dokonywanych na platformie Allegro będą mogli korzystać także klienci spoza Polski.

– Widzimy wyraźnie, że jakość usług kurierskich przekłada się na zadowolenie klientów z całego procesu zakupowego na Allegro, dlatego poszerzając grono partnerów logistycznych, postawiliśmy profesjonalnego operatora, który zapewnia nie tylko szybką dostawę, ale także elastycznie reaguje na potrzeby klientów. Ponadto renoma, jaką w Europie cieszy się DHL Parcel, jest dodatkowym atutem w strategii ekspansji Allegro na rynki unijne – mówi Łukasz Szczepański, VP of Delivery Experience w Allegro.

Przy współpracy z DHL Allegro planuje m.in. szerszy rozwój na rynku czeskim – nasz południowy sąsiad to jeden z głównych kierunków przesyłek nadawanych z Polski. Liderem jeśli chodzi o kierunek dostaw są jednak Niemcy – ten kierunek odpowiada za prawie 30 proc. całego polskiego eksportu. Ten kraj to również obszar, na którym mocną pozycję ma DHL.

Jak poinformowano, przesyłki z Allegro, dzięki rozwiązaniom DHL Parcel dotrą w sumie do adresatów w 25 krajach Europy: Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luksemburga, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Węgier, Włoch, Bułgarii, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Szwecji, a sprzedający zyskają szybki i wygodny dostęp do rozwiązań logistycznych, bez dodatkowych formalności.

Z raportu Last Mile Experts wynika, że w 2021 roku w Europie kurierzy dostarczyli ponad 10,6 mld paczek klientom indywidualnym. Tylko w Polsce był to ponad miliard przesyłek. Wartość europejskiego rynku usług kurierskich B2C przekroczyła 80 mld euro.

W Polsce DHL Parcel dysponuje siecią 14 tys. punktów POP, którą uzupełniają automaty paczkowe DHL POP BOX.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony