Partner serwisu

DK-12 w Chełmie zrealizowana przed czasem

inf. pras./red. 04.08.2021

DK-12 w Chełmie zrealizowana przed czasem
fot. Budimex
Mieszkańcy Chełma mogą już korzystać z przebudowanej drogi krajowej nr 12 na ternie miasta. Budimex zrealizował prace 4 miesiące przed terminem kontraktowym.
Mowa o przebudowie drogi krajowej nr 12 w granicach miasta Chełm. Trasa była przebudowywana na odcinku liczącym ok. 8,2 km. Wraz z drogą przebudowano także infrastrukturę towarzyszącą, w tym 5,5 km dróg lokalnych/serwisowych.

Inwestycja ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa w mieście.

Początek oraz koniec przebudowanego odcinka drogi znajduje się na połączeniach odcinka miejskiego drogi w granicach administracyjnych miasta Chełm z odcinkami zarządzanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Prace budowlane obejmowały kompleksową przebudowę ulic Podgórze, Rejowiecka, Al. Przyjaźni, Rampa Brzeska i Wschodnia. Przebudowano również most na rzece Uherka oraz wiadukt nad dawną bocznicą kolejową w ciągu Al. Przyjaźni. Powstał także nowy wiadukt nad torami kolejowymi oraz przystanki autobusowe. Zamontowano ekrany akustyczne, wybudowano również ponad 8 km ścieżek rowerowych.

Inwestycja była realizowana na zlecenie miasta Chełm. Umowa została podpisana w czerwcu 2017 roku i była warta 101 mln zł netto. Prace budowlane rozpoczęto w 2020 roku. Budimex zakończył realizację tego zadania w lipcu 2021 na 4 miesiące przed terminem kontraktowym.

– To był od początku bardzo wymagający kontrakt. Dziękujemy mieszkańcom miasta za cierpliwość i wytrwałość – mówił Artur Popko, prezes Zarządu Budimex. – Układ drogowy biegł przez środek miasta. Budowa mocno reorganizowała życie aglomeracji i sąsiadów naszej budowy. Zrobiliśmy wszystko, żeby zakończyć prace przed terminem i wywiązaliśmy się z naszych obietnic – dodaje Artur Popko.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony