Partnerzy serwisu:

DK-15 w Rożentalu do przebudowy. Podpisano umowę z wykonawcą

mr 08.07.2020

DK-15 w Rożentalu do przebudowy. Podpisano umowę z wykonawcą
fot. GDDKiA
Droga krajowa nr 15 w miejscowości Rożental zostanie przebudowana. GDDKiA w Olsztynie podpisała umowę na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego z firmą SBKIM Wojciech Grzybowski z Białegostoku. Koszt zadania to 286 tys. zł.
Wykonawca w ciągu 12 miesięcy ma zaprojektować przebudowę drogi krajowej nr 15 w miejscowości Rożental. Projekt będzie obejmował podniesienie nośności nawierzchni do 11,5 t/oś, przebudowę skrzyżowania na rondo w km 346+300, likwidację skrzyżowania z drogą powiatową nr 1214N, budowę korpusu drogowego o przekroju jednojezdniowym 1x2, odtworzenie istniejących zatok autobusowych w innej lokalizacji wraz z peronami i dojściami oraz budowę chodników, przejść dla pieszych, oświetlenia drogowego przeznaczonego dla przejść dla pieszych. Prace budowlane przewidziane są na lata 2022-2023.

 
Mapa: GDDKiA
Planowane do przebudowy miejsce to prosty odcinek w sąsiedztwie miejscowości skomunikowanej z drogą krajową poprzez dwa skrzyżowania oddalone od siebie o 300 m. Taki układ dróg powoduje, że przy dużych prędkościach dochodzi tam do kolizji z pojazdami skręcającymi do Rożentala lub włączającymi się do ruchu na drodze krajowej. W celu poprawy bezpieczeństwa zostanie na skrzyżowaniu z drogą gminną wybudowane rondo, które będzie stanowiło element uspokojenia ruchu na długim, prostym odcinku drogi krajowej. Skrzyżowanie z drogą powiatową zostanie natomiast zamknięte a droga powiatowa zostanie włączona do ronda nowym odcinkiem wykonanym w ramach rozbudowy drogi krajowej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony