Partnerzy serwisu:

DK-19 Kamień – Górno wyremontowana

Redakcja/inf. pras. 08.10.2019

DK-19 Kamień – Górno wyremontowana
fot. GDDKiA
Zakończył się remont 5-kilometrowego odcinka DK-19 Kamień – Górno. Roboty trwały od wiosny. Kosztowały 9,7 mln zł.
Zrealizowane prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników drogi krajowej.

Wykonawcą prac była firma Strabag.

Jak informuje GDDKiA, w ramach zadania wykonano nową nawierzchnię bitumiczną na całej długości, wyremontowano zatoki autobusowe i przebudowano chodniki. Odtworzono i wyprofilowano także rowy o łącznej długości ponad 11 km oraz wykonano inne roboty towarzyszące.

Droga krajowa nr 19 na odcinku, który został wyremontowany, charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, zwłaszcza ciężkiego. Dotychczasowa nawierzchnia była w złym stanie technicznym, z licznym spękaniami, koleinami oraz łatami po naprawach cząstkowych. Dodatkowo widoczne były ubytki na poboczach, a rowy i przepusty były zamulone.

Wyremontowany odcinek drogi krajowej nr 19 przebiega przez teren miejscowości Wólka Sokołowska, Turza, Górno i Kamień. W dotychczasowym stanie posiadał jezdnię o szerokości 7 m, obustronną opaskę bitumiczną/pobocze bitumiczne o szerokości ok. 2 m oraz pobocze gruntowe o szerokości ok. 0,5 m. W rejonie przepustów tworzyły się zastoiska wodne, odprowadzenie wód opadowych do naturalnych odbiorników w postaci rowów melioracyjnych i cieków było utrudnione przez zamulenie istniejących rowów. Z kolei ruch pieszy odbywał się poboczem lub fragmentarycznym chodnikiem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony