Partner serwisu

DK-28 Przemyśl - Medyka zaawansowana w 60 procentach

Dominik Kaługa 27.11.2021

DK-28 Przemyśl - Medyka zaawansowana w 60 procentach
fot. GDDKiA
Na drodze krajowej nr 28 między Przemyślem a Medyką wykonano już 60 proc. przewidzianych robót  Inwestycja obejmuje rozbudowę drogi krajowej do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Plan zakłada także rozszerzenie prawej jezdni do pięciu pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną przy dojeździe do granicy w kierunku Ukrainy. Poszerzenie ma dotyczyć półkilometrowego odcinka. Cały remontowany odcinek ma ponad 7 km długości.
Rozbudowa tej drogi prowadzona jest w śladzie istniejącej trasy. Obecnie wykonawca prowadzi roboty drogowe na odcinku początkowym budowy, czyli od strony Przemyśla, pomiędzy skrzyżowaniem DK-28 z drogą gminną na Hureczko i skrzyżowaniem drogą krajową nr 28 z drogą gminną na Hurko/Jaksmanice. Prace polegają również na wykonywaniu wykopów, nasypów z gruntu, podbudowy z kruszywa łamanego, nawierzchni z betonu asfaltowego.

Objęty przebudową odcinek DK-28 ma początek na granicy Przemyśla, a koniec w miejscowości Medyka (przed przejściem granicznym z Ukrainą). W całej inwestycji chodzi o wzmocnienie nawierzchni do nośności 115 kN/oś, a także zwiększenie przepustowości drogi. Oprócz tego skrzyżowania zostaną rozbudowane z zastosowaniem dodatkowych pasów dla relacji skrętnych.

Plan zakłada również budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, które mają zwiększyć bezpieczeństwo. Jako że przedsięwzięcie zlokalizowane jest w pobliżu granicy, wykonawca zobowiązany jest do skonstruowania miejsc do ważenia i kontroli pojazdów.

Wykonawcą prac jest firma Eurovia Polska. Wartość umowy to ponad 99 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na lipiec 2022 roku.

Droga krajowa nr 28 ma ok. 350 km długości i przebiega przez województwa podkarpacie i małopolskie. Trasa ma charakter górski, z dużą liczbą zakrętów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony