Partnerzy serwisu:

DK-38. Wiosną lepszym połączeniem do Czech

inf. pras. 15.02.2019

DK-38. Wiosną lepszym połączeniem do Czech
fot. GDDKiA
W drugim kwartale br. maja się zakończyć prace związane z rozbudową drogi krajowej nr 38 na odcinku granica państwa – Pietrowice – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o odcinek długości ok. 2,75 km.
Kierowcy korzystają już wprawdzie z tego odcinka, ale na zasadach tymczasowych. Formalnie jest to nadal plac budowy. Do wykonania pozostało jeszcze położenie warstwy ścieralnej, oznakowanie poziome oraz wykonanie nawierzchni na ciągu pieszo – jezdnym.Wyświetl większą mapę

Prace przy rozbudowie rozpoczęły się 26 marca 2018 r. Zakres prac obejmuje poszerzenie jezdni w celu dostosowania jej do obowiązujących przepisów technicznych, budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, chodników, ciągów pieszo – rowerowych, parkingu wraz z miejscami postojowymi, zatok autobusowych, przepustów pod korpusem jezdni oraz zjazdów do przyległych działek. Podczas rozbudowy przebudowano również kolidujące sieci: teletechniczną, wodociągową i energetyczną.

Koszt inwestycji to ok. 12,9 mln zł, a jej efektem będzie przebudowa dwóch skrzyżowań w przygranicznych miejscowościach Pietrowice i Mokre Kolonia. Nastąpi wzrost płynności ruchu i poprawa przepustowości drogi, co znacznie wpłynie na poprawę komfortu jazdy kierowców.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony