Partner serwisu

DK-61. Ruszają roboty na drodze do Zegrza

Redakcja 22.06.2022

DK-61. Ruszają roboty na drodze do Zegrza
fot. Google Maps
Jest pierwsza decyzja zezwalająca na realizację inwestycji drogowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo – Zegrze. Wojewoda wydał zgodę dla rozbiórki istniejącego wiaduktu kolejowego i wybudowania w jego miejsce nowego obiektu. W procedowaniu jest jeszcze jedna decyzja dla popularnej trasy.
Wraz z wydaną decyzja ruszą roboty na drodze krajowej nr 61. To z kolei wiąże się z utrudnieniami dla kierowców.

Żeby zdemontować istniejącą konstrukcję wiaduktu kolejowego nad drogą krajową, drogowcy muszą zamknąć drogę dla ruchu. Przejazd trasą nie będzie możliwy pomiędzy 4 lipca (od godz. 00:01) a 6 lipca (do godz. 23:59).

Podstawowy objazd poprowadzony będzie przez Wieliszew, ul. Nowodworską (DW-632) i ul. Modlińską (DW-631) – poinformowała GDDKiA.

Inwestor zaleca objazdy dla pojazdów:
– poniżej 3,5 t: z Legionowa ul. Strużańską (DW-632) do m. Rembelszczyzna ul. Jana Kazimierza (DW-633), następnie w m. Nieporęt ul. Zegrzyńską (DW-631),
– poniżej 20 t: z Legionowa ul. Strużańską (DW-632) do m. Marki al. Piłsudskiego (DW-629), następnie ul. Zegrzyńską (DW-631).

Między 7 lipca (od godz. 00:01) a 13 lipca (do godz. 22:00) ruch na DK-61 będzie prowadzony wahadłowo po istniejącej jezdni. W pozostałym okresie trwania inwestycji, ruch odbywać się będzie po istniejącej jezdni, a następnie przekierowany zostanie na nowo wybudowaną jezdnię tymczasową.

Roboty będą też miały wpływ na funkcjonowanie transportu kolejowego. Od 1 lipca do 31 października zamknięty będzie tor szlakowy pomiędzy Wieliszewem a Radzyminem wraz z wyłączeniem napięcia sieci trakcyjnej. Będzie obwiązywać komunikacja zastępcza.

W ramach umowy wykonawca rozbuduje 4,5 km istniejącej drogi krajowej nr 61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Powstaną drogi dojazdowe, skrzyżowania zostaną wyposażone w sygnalizacje świetlne, a w miejscu istniejącego ronda w Zegrzu na skrzyżowaniu z DW-631 powstanie węzeł.

Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ciągu pieszo-rowerowego. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Mińsk Mazowiecki i Torpol. Umowa z GDDKiA została podpisana w grudniu 2020 r. Zakończenie robót przewidziane jest w II kwartale 2024 r.

Do te pory zostało rozbudowanych ponad 17,5 km drogi nr 61. Obecnie w realizacji jest 24,5 km. W realizacji jest także obwodnica Pułtuska – trwa oczekiwanie na ZRID.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony