Partner serwisu

DK-62 w Płocku do rozbudowy. Ruszył przetarg

Redakcja 01.09.2022

DK-62 w Płocku do rozbudowy. Ruszył przetarg
fot. GDDKiA
Było porozumienie i aneks do programu inwestycji, jest przetarg. Droga krajowa nr 62 na terenie Płocka (do granicy miasta) zostanie rozbudowana. GDDKiA szuka projektanta.
Mowa o odcinku od ul. Harcerskiej do granicy miasta Płocka. Ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu budowlanego z uzyskaniem decyzji ZRID poprzedziło kilka decyzji: aneks do Programu Inwestycji oraz uchwała Rady Miasta w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy – Miasta Płock na lata 2022-2049, która zapewniła, finansowanie na realizację dwóch odcinków DK-62, tj. Al. Armii Krajowej – ul. Harcerska – granica miasta Płocka.

Wcześniej rozbudowywany miał być tylko odcinek w granicach administracyjnych Płocka. Teraz zamiast poszerzenia istniejącej jezdni DK-62, czyli wylotówki z Płocka o jeden pas ruchu, dobudowana ma być jezdnia o dwóch pasach ruchu i pas dzielący.

Odcinek, który zostanie rozbudowany liczy ok. 3,3 km. Druga jezdnia zostanie dobudowana po stronie północnej ul. Wyszogrodzkiej. Trasa przejmie ruch w stronę centrum.

Ponadto na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Harcerskiej przbudowany zostanie obiekt inżynierski na rzece Rosicy, rondo turbinowe na skrzyżowaniu z ul. Harcerską oraz ścieżka pieszo-rowerowa.

Na trasie od ul. Harcerskiej do granicy miasta na skrzyżowaniu z ul. Parcele powstanie rondo, a wzdłuż całego odcinka ścieżka pieszo-rowerowa. Zmodernizowany zostanie punkt preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz wykonane zatoki autobusowe.

– Dzięki przebudowie ul. Wyszogrodzkiej powstanie wygodna trasa wylotowa, która usprawni prowadzenie ruchu w kierunku południowo-wschodnim. Z drogi tej korzysta coraz więcej pojazdów, w tym ciężkich, stąd potrzeba rozbudowy jej do dwóch jezdni – powiedział minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wykonawca, który zostanie wybrany, opracuje także dokumentację przetargową do ogłoszenia postępowania na realizację robót w terenie.

Termin składania ofert został wyznaczony na 6 października 2022 r. GDDKiA Zakłada, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana na przełomie 2022 i 2023 roku.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony